Genel

Aero Silecek Nedir?

Vasıta kullandığımız esnada yolu görebilmemiz için ve bilhassa yağmurlu, karlı ve çamurlu havalarda silecekler oldukça önemlidir. Araçlarımızın sileceklerinin çalışmadığı ya da problem çıkardığı noktada güvenli bir sürüşten söz edemeyiz. Sileceklerin mühim olmasıyla birlikte hızı da oldukça mühim. Peki aero silecek nedir?
Aero Silecek
Volkswagen’ın bizlere tanıttığı aero silecekler, azami hız da dâhil olmak suretiyle tüm hız aralıklarında silme kalitesinin aynı kalmasını vaat ediyor. Bu silecekler bilhassa konvansiyonel silecekler ile kıyaslandığında daha düşük ses oluşumuyla da ön plana çıkıyorlar.

Aero silecek teknolojisi, oldukça özenli tasarlanmış silecek yaprağının üstüne duyarlı ve büyük bir dikkatle yerleştirilmiş hava yönlendirme kanatçıklarından destek almaktadır. Üstelik silecek yapraklarının konvansiyonel silecek yapraklarına bakılırsa daha iyi bir cw değerine ve daha hafifçe bir yapıya haiz olması, CO2 salınımının azaltılmasına ek olarak katkı sağlamaktadır. Hepimizin bilmiş olduğu benzer biçimde karbon salınımı oldukça dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir mevzu.
Aero silecekler bazı yapıları ile öne çıkmaktadır. Bunlardan ilki silecek kolunun yüksek bir burulma dayanıklılığına haiz olması. Bu silecek sistemi ek yapılara gereksinim duyuyor ve silecek yaprağı için fazladan bastırma kuvveti sunuyor. Aero silecekler tasarımları yardımıyla klasik sileceklerin yaygın dorunu olan “titreme” sorunundan kullanıcısını kurtarıyor. Hem de silecek lastiğinin zor aşınan yapısı da değişiklik yapma işlemine olan ihtiyacı azaltıyor. Böylece bakım giderleri azalıyor.

Her Havada Her Hızda Muhteşem İşlem
Aero silecekler hem kuru hava da hem de azami hız aralığında tüm istekleri yerine getirecek şekilde tasarlanmıştır. Gelin bu sileceklerin özelliklerini özetleyelim:

Yüksek hızlarda bile güvenilir bir performans gösterir.
Aerodinamik dizaynı zor hava şartlarında bile en iyi görüşü güvence eder.
Hususi tasarımlı gergi şeridi camın her noktasında kusursuz silme kalitesi sağlar.
Araca özgü orijinal adaptörü ile yer alır.
Kolayca ve hızla monte edilir.
Kusursuz silme kalitesi: Yüksek teknolojili gergi şeridi ve aerodinamik bakımdan optimize edilmiş profil yardımıyla camın her noktasında muhteşem silme performansı
Daha minik akım atak yüzeyi yardımıyla minimum rüzgar sesi
Kış koşullarına iyileştirilmiş uyum: Sileceğin metal çerçevesinde ve mafsallarında buzlanma olmaz.
Evvelde monteli, araca özgü orijinal adaptör ile fazlaca kolay silecek değişimi.
Entegre aerodinamik rüzgarlık
Daha uzun kullanım ömrü
Tertipli bastırma basıncı yardımıyla tertipli aşınma
Haşerat ve inatçı kirlere karşı bilhassa dirençli

Arabam Garaj

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün