911 GTS Tayvan İçin 50. Yıl Hususi Sürümü Tanıtıldı

Porsche’nin Tayvan pazarındaki 50. yılını kutlamak için üretilen 911 GTS, 50. yıla hususi sürüm olarak tanıtıldı.
Porsche, Tayvan pazarına 1972 senesinde girmiştir. Bununla birlikte 911E satarak işe adım atmıştır. Bu vakası kutlamak için Porsche, 911GTS versiyonunun 50. yıla hususi versiyonunu üretmiştir. Otomobil Porsche ‘un hususi kertenkele yeşili renginde olacak ve türünün tek örneği şeklinde tanıtılacaktır. Bu renk bilhassa belirlenmiştir. Sebebi ise Tayvan’ın birçok yaprak dökmeyen ormanı olan subtropikal bir ada olması sebebiyle tercih edilmektedir.
911 GTS Tayvan’a Hususi 50.Yıl Üretimi
Tayvan Porsche için Asya pazarındaki ilk ülkelerden biridir. 911 Carrera GTS 50 yıl hususi versiyonu bazı değişik özellikleri barındırıyor. İlk olarak kapılarının alt yarısında Formosa’nın kıyı şeridini gösteren beyaz grafik desenler yer almakta. Camlarında ise bunun bayağı bir 911 modeli olmadığını hatırlatan “Porsche Exclusive Manufaktur” yazısı bulunmakta.

Yeşil dış tasarım fazlasıyla göz dolduruyor. Ek olarak kırmızı fren kaliperleri bulunuyor. Modelin hususi bir GTS modeli olduğu çokça vurgulanmakta. Kapılar açıldığında ise “Porsche 50 senedir Tayvan’da”. Yazısı mevcut. Orta konsol detaylandırmasında da “50. yıl” ibaresine yer verilmiştir. İç mekan tasarımında ise ağırlıklı olarak siyah renk ve Alcantara bir doku tercihi yapılmıştır. Tekerlekler merkezi kilitleme özelliğine haiz. Torpido gözünde ise daha büyük bir yazı tipiyle yazılmış işlemeli bir logo bulunmakta. Bununla birlikte kabin siyah görünüme haizdir. Arkadaki stop lambaları içinde belirgin Porsche yazısı, dış tasarımındaki değişimleri tamamlamak adına mat siyah renkle dizayn edilmiştir.

Öyleki ki modelden yalnızca bir tane üretilecektir. Önümüzdeki aylar içinde açık arttırma ile satışa sunulması planlanıyor. Porsche markası bu hususi üretimden elde edeceği geliri hayır kurumlarına bağışlayacak. Bunu yaparak Zuffenhausen’den gelen ziyaretçilerinin mahalli topluluğa ve Tayvan topluluğuna şükranlarını ileteceğini düşünmekteler. Böylelikle marka bu hususi günü kutlamak amacıyla üretimini yapmış olduğu aracın oldukca hususi bir donanıma haiz olmasını fazlasıyla önemsiyor. Bu yüzden Tayvan’daki 50. yılını benzersiz tasarımıyla 911 GTS ile kutluyor. Son olarak şunu belirtelim marka aracın tasarımında benzersiz bir görünüm elde etmek için fazlasıyla çalışmış gözüküyor.

Sizler 50. yıl için üretilen 911 GTS hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorum ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
Arabam Kaç Para
TRİNK SAT

Bir cevap yazın