576 Beygir Gücündeki Kia EV6 GT Sahnede

Kia EV6 GT sahneye oldukça iddialı bir halde çıktı. Tam 576 beygir gücünde olacak olan vasıta, Cenup Koreli markanın ürettiği en kuvvetli otomobil olacak. Ek olarak ‘Drift Modu’ da ile kendisine değişik bir özellik katacak. Koreli otomobil üreticisi ilk olarak geçen yıl EV6 adlı otomobilini duyurmuştu. Elektrikli model dünya genelinde çok çok fazla ilgi görmüş oldu. Marka şimdi ise Monterey Otomobil Haftası kapsamında yeni bir modelini sahneye çıkardı. Bu modelin bilhassa performans odaklı üretileceğini söyleyen üretici yepyeni özellikler ile göz otomobil severlerin beğenisine sunuldu.
Sportif Tasarımıyla Yeni Kia EV6 GT 

Aracın tasarımında ilk olarak 21 inçlik jantlar dikkat çekiyor. Ek olarak bünyesindeki  neon tondaki vurgular da derhal kendini belli ediyor. Aracın iç mekan tasarımda ise sportif hissettirecek koltuklar yer ediniyor. Ek olarak araçta gelişmiş güvenlik sistemleri ve sürücü yardım sistemleri de araçta mevcut. Bunlara ek olarak araçta  elektronik kontrollü süspansiyon da yer ediniyor.
Yeni Kia Modeli Tam 576 Beygir Gücünde

Yeni model biri önde biri arkada olmak suretiyle iki değişik elektrikli motora haiz. Ön bölümde yer edinen motor 160 kW gücünde. Arka bölümde yer edinen motor ise 270 kW gücünde. İki motorun ortak gücü ile tam 576 beygirlik hıza ulaşan vasıta, 740 Nm tork üretiyor. Ek olarak 0’dan 100 km/s hıza yalnızca 3,4 saniyede ulaşıyor. Böylece Kia’nın gelmiş geçmiş en kuvvetli otomobili olma hususi durumunu de kazanıyor. Maksimum 259 km/s hıza ulaşan ultra süratli otomobil şarj mevzusunda da iddialı. Yalnız 18 dakikada yüzde 70 oranında şarj olan aracın menzil bilgisi hemen hemen net değil. Sadece averaj 420 km menzil kat etmesi umut ediliyor.

Kia EV6 GT, değişik sürüş modları ile de kullanıcılarına değişik bir tecrübe vaat ediyor. Bu elektrikli otomobilde Eco, Sport benzer biçimde modlar yer ediniyor. Ek olarak performans odaklı bir GT Drive ve değişik şekilde ayarlanan My Drive benzer biçimde modları mevcut. Tüm bunların yanı sıra otomobilde bir ‘Drift Modu’ da yer alacak. Bu mod için arka tekerlere daha çok güç verilecek. Son olarak Kia EV6 GT bu senenin son çeyreğinde satışa çıkacak. Fiyatı ise şimdilik net değil piyasaya çıkmadan derhal ilkin duyurulacak.
Sıfır KM Kia Modelleri

Bir cevap yazın