450 Km Menzil Sunan MG 4 Electric 2023’te Türkiye’de Olacak

MG 4 Electric yeni nesil teknolojik özellikleriyle sahnedeki yerini aldı. 450 km  menzil sunmayı vaat eden bu vasıta, 2023 senesinde Türkiye pazarına da giriş meydana getirecek. Avrupa pazarında satın alan segmentini her geçen gün artıran MG, elektrifikasyon anlamında da rekabeti kızıştırmaya niyetli benzer biçimde görünüyor. Son olarak Çin’de lanse etmiş olduğu Mulan modeli ile Hatchback tasarımlarına değişik bir perspektif getirmişti. Şimdi ide aynı ürünün Avrupa pazarı için uyarlaması olan yeni elektrikli aracıyla sahneye çıkıyor. Bu vasıta aşırı yüksek olmayan fiyatına karşın üst düzey özellikler vaat ediyor. Bu yüzden aracın Türkiye pazarında da yankı uyandırması umut ediliyor.
MG 4 Electric Yeni Nesil Bataryası ve Tasarımıyla Sahnede

Hücreli bir batarya sistemine haiz olan bu araçta üst düzey enerji tasarrufu görmek de mümkün. Değişik bir bakış açısına haiz olan ve yumuşak geçişleri olan araçta fütüristik özellikler de mevcut. Bununla beraber daha oldukça altyapı özellikleri ile ön plana çıkmayı planlayan araçta entegre hücreli bir batarya sistemi yer ediniyor. Bu batarya hem azca yer kaplıyor hem de yüksek enerji üretiyor. Böylece batarya mevzusunda rakiplerinin önüne geçmiş oluyor. Ek olarak MG4 Electric pazara iki değişik batarya seçeneği ile giriş meydana getirecek. Giriş seviyesindeki batarya 51 kWh kapasiteye haiz olacak. Ek olarak tam 350 km  menzili tek seferde gidebilecek. 64 kWh kapasitesinde olan öteki batarya ise tam 450 km menzil yol kat edebiliyor.
Kuvvetli Elektrikli Tahrik Sistemi Yardımıyla Yüksek Performans

Motor mevzusunda çeşitli seçenekleri olan MG4 Electric, hepsinde yüksek performans vaadini koruyor. Giriş seviyesinde aracın arka kısmında tek bir elektrikli motor yer ediniyor. 200 beygir gücünde olan bu vasıta, 0’dan 100 km/s hıza 8 saniyede ulaşıyor. Ek olarak azami olarak 160 km/s hıza da çıkabiliyor. Öte taraftan dört tekerlekten çeker çekişli olan çift elektrikli motor da 450 beygir gücünde. 600 Nm tork üreten bu sistemde 0’dan 100 km/s hıza çıkmak yalnızca 3.8 saniye sürüyor.
Son olarak 2023 senesinde Türkiye’ye gelmesi beklenen vasıta şu anda dayanıklılık testinden geçiyor. Ek olarak elektrikli MG modellerine hususi olan MSP (Modüler Ölçeklenebilir Platform) teknolojisine haiz olan araçta birçok suni zeka teknolojisi de yer alacak. Bu sayede hem teknolojik hem de güvenli bir sürüş için tercih edilen bir vasıta olması hedefler içinde.
Sıfır KM MG Modelleri
İkinci El MG Modelleri

Bir cevap yazın