2024 Audi S4 Avant Görüntülendi

Altıncı nesil Audi A4’ün lansmanını heyecanla beklerken A4 serisinin bir üyesi daha görüntülendi! İşte karşınızda 2024 Audi S4 Avant.
Audi, yeni S4 Avant kış testlerine hız kesmeden devam ediyor. Casus fotoğrafçıları yeni performans vagonunun bazı fotoğraflarını elde etti. Genel olarak, otomobilin tasarımı mevcut modele bakılırsa oldukça evrimsel. Sadece fotoğrafları incelediğimizde model hala alımlı.
Dışarıdan Genel Bir Bakış

İlk olarak en göze çarpan özellik, Hyundai benzeri daha kısa, daha geniş ızgara. Audi’nin öteki modeli RS6 Avant şeklinde, S4 Avant da daha büyük bir girişe haiz. Ek olarak her iki tarafta da dış kenarlarında dikey air curtain barındıran iki üçgen giriş görüyoruz.
Arka uç oldukça fazla kamufle halde. Bu yüzden tasarımı hemen hemen belli değil. Sadece dörtlü egzoz boruları standart A4 yerine bir S modeli olduğu anlaşılıyor. Öteki dış detaylar içinde keskin bir omuz çizgisi göze çarpıyor. Bununla beraber gömme kapı kolları ve eğimli bir tavan yer ediniyor.
Teknolojiyle Süslenmiş İç Mekan

Daha önceki fotoğraflarda iç mekanda yeni otomobilin A8 şeklinde köşeli 4 kollu bir direksiyon simidiyle geleceğini göstermişti. Ek olarak kapı kontrolleri için kapasitif dokunmatik düğmelere ve revize anahtar tertibatına haiz kolay bir orta konsol detaylarını da ayırt etmiştik.
İç mekanı daha çok incelediğimizde iki tane iPad benzeri ekran var. Bu ekranlardan biri gösterge grubu için. Diğeri ise bilgi-eğlence için. Geçtiğimiz günlerde BMW patronu büyük ekranlara son vereceğini açıklamıştı. Haberi buradan okuyabilirsiniz. Audi’nin bu düşünceye katılmadığını sanırım söyleyebiliriz. En azından şimdilik:)

Yeni S4’e tam olarak neyin güç vereceği hemen hemen net değil. Sadece şimdiye kadar gördüğümüz öteki prototiplere dayanarak en azından onun bir V6 olacağını düşünüyoruz. Ek olarak bu motorun etrafındaki belirli bileşenlerin yerleşimine dayanarak, Audi’nin potansiyel olarak bazı minik yükseltmeler gelecek şeklinde görünüyor. Hibritleştirme ile mevcut S4’ün motorunu taşıyacağı da ihtimaller dahilinde. 3.0 litrelik turboşarjlı bir V6 olan bu motor, 349 hp (354 PS / 260 kW) ve 368 lb-ft (499 Nm) tork üretiyor. Audi, Avrupa pazarında olduğu şeklinde dizel yolunu seçerse, en azından mevcut 342 hp (347 PS / 255 kW) ve 516 lb-ft (700 Nm) tork bekleyebilirsiniz.
Modelin yeni özellikleri yayınlandıkça sizleri bilgilendireceğiz. Takipte kalınca!
Trink Sat

Bir cevap yazın