2023 Toyota Yaris Ativ Tanıtıldı

Toyota’dan 2023 Yaris Ativ! 
B segmentinde en başarı göstermiş modellerden olan Yaris değişik pazarlara ve ihtiyaçlara bakılırsa tasarlanmıştır. Yaris Ativ, gelişmekte olan pazarlar için geliştirilmiş Sedan otomobildir. Tayland’da ve öteki Asya vatanlarında satılan Yaris Ativ yenilendi. Dördüncü nesline kavuşan sedan oldukça çağdaş görünmekte. Sizler için 2023 Toyota Yaris Ativ’in özelliklerini inceledik.

2023 Yaris Ativ Özellikleri
Otomobil Tayland’da donanım seviyesine bağlı olarak 15.300- 19.500 dolar arasındaki fiyatlarla satın alınabilecektir. En temel Sport donanımı içinde 16 inçlik alaşım jantlar bulunmakta. LED aydınlatma farlarına haiz ve sekiz inçlik bir dokunmatik data eğlence sistemiyle beraber satışa sunuluyor. Talep üstüne bu ekranı dokuz inçlik değişik bir versiyonuyla da değiştirebilmeniz mümkün. Ek olarak data ve eğlence sistemi hem Android Auto hem de Apple CarPlay şeklinde teknolojileri desteklediğini altını çizmeliyiz. Vasıta B segment Sedan olarak geçmektedir.
2023 Yaris Ativ, Premium donanım seviyesinde adaptif hız sabitleyici, bununla birlikte otomatik klima şeklinde özellikler de sunmaktadır. En yüksek donanım olan Premium Luxury’de ise tüm bu özelliklere ek olarak Pioneer marka ses sistemi de yer verilmiştir. Ek olarak Yaris Ativ’de çarpışma öncesi uyarı sisteminin yanında şeritten ayrılma uyarı sistemi de yer verilmiştir. En üst donanımında 64 ayrı renkte iç aydınlatma sistemi bulunduğunu da belirtmekte yarar var. Son olarak Yaris Ativ, 1.2 litrelik, dört silindirli atmosferik motor, CVT şanzıman ile desteklendiğinde 6.000 dev/dakika ‘da 110 Nm tork üretebilmekte.

Yeni 2023 Yaris Ativ, oldukça şık donanım seviyesinde bir otomobil. Üretimi Toyota’nın Taylan’daki Toyota Gateaway fabrikasında yapılması planlanmakta. Yeni Yaris Ativ, 35 değişik ülkeye ihraç edilecektir. B segment Crossover’lara renk getiren bir otomobil olduğu söylenmektedir. Ön bölümünde yer edinen farlarla Camry modelini anımsatıyor olsa da yeni modelin  büyük panjuru ve dikey hava girişleri dikkat çekmekte. Arka bölümde ise siyah bir detayla birleşmiş stoplar ve siyah arka difüzör bulunmakta. Tüm bunlara ek olarak aracı daha sportif gösteren tampon, marşpiyel ve spoyler şeklinde eklentilerin de sunulmuş olduğu Presto paketi de mevcuttur.
Fiyatı
Yeni Toyota Yaris Ativ’in Tayland’daki tutarları ise şöyleki; 539.000 Baht (272.000 TL) ile 689.000 Baht (348.000 TL) içinde değişiklik göstermektedir.
Arabam Kaç Para
ARABAM GARAJ

Bir cevap yazın