2023 Porsche 911 Carrera T Tanıtıldı

2023 Porsche 911 Carrera T resmi olarak tanıtıldı. Vasıta fazlasıyla ilgi çekici gözüküyor!
Aracın teslimat süreçlerinin 2023 senesinde başlaması düşünülmekte. Bununla beraber aracın 118.050 dolarlık bir fiyatla piyasada yerini alması planlanıyor. Porsche meraklıları 911 Carrera T için oldukça heyecanlı. Modelin sonunda yer edinen “T” tur anlamını taşımakta. Böylelikle standart model ile performansı daha kuvvetli olan Carrera S modeli içinde üretilen yeni model yer ediniyor. Sizler için hazırlamış olduğumuz içeriğin detaylarını beraber inceleyelim.

2023 Porsche 911 Carrera T Hakkında Detaylar
Aracın güç olarak 384 beygir gücüne haiz olacağı düşünülmekte. Ek olarak 449 Nm tork üreten çift turbo performansıyla 3.0 litrelik motor vesilesiyle aktarım sağlanmış oluyor. Carrera T modeli için standart şanzıman özelliği yedi ileri manuel şanzımanla birleştiriliyor. Kullanıcılar bu doğrultuda sekiz vitesli PDK çift debriyajlı şanzıman seçeneğini de tercih edebilmekteler. Sürüş özellikleri anlamında oldukça başarıya ulaşmış olan bu model 0-100 km/sa hızlanmasını 4.3 benzer biçimde bir saniyede yapabilmekte. Öyleki ki, PDK çift debriyaj özelliği bulunan şanzıman ise 3.8 saniye benzer biçimde bir süreyle hızlanma süresini tamamlıyor.

Tüm bu özelliklerin haricinde şanzımandan bağımsız olarak 911 Carrera T toplamda 291 km/sa maksimum hıza ulaşmış olmakta. Porsche, 911 Carrera T için fazlasıyla donanımlı bir model üretmeyi amaçlamış diyebiliriz. Tasarlanan model ağırlıktan tutum etmek amaçlı olarak oldukca daha azca ses yalıtımı kullanmakta. Böylelikle Carrera T modeli standart modelden 45.36 kilogram daha hafifçe olarak sunulmaktadır.
Aracın tasarımına güzel duyu açıdan bakıldığında fazlasıyla göz doldurduğunu ve beklentileri karşıladığını söylemek mümkün. Ayna kapaklarında meydana getirilen tasarım aracın beden tasarımıyla da bütünleşmiştir. Vasıta için 20 inç ve 21 inç çapında jantlar kullanılmıştır. Bununla beraber isteğe bağlı olarak sunulan iç mekan paketinin de muhteviyatında geliştirilen özellikler bulunmakta. Paketin içinde GT Sport direksiyon simidi ve Sport Plus koltukları da gösterilmekte. Böylelikle vasıta tamamen keyifli ve konforlu bir tasarımla oluşturularak mevcut halini almıştır.
Son olarak, marka aracın tasarımında her bir detayı incelikle düşünmüş, sürüş yüksekliğini 0.39 inç düşüren PASM Spor süspansiyonunu da bu model için kullanıldığı bilinmekte. Böylelikle aracın her bir teknik özelliği de geliştirilerek kullanıcılarla buluşturuluyor.
Sizler 2023 Porsche 911 Carrera T modeli hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikir ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Ek olarak yorum kısmında da fikrilerinizi belirtebilirsiniz.
İkinci El Porsche Vasıta İlanları

Bir cevap yazın