2023 Palm Beach Cavallino Classic Ne Süre?

Palm Beach Cavallino Classic, en mühim Ferrari buluşmalarındandır. Senelik meydana gelen ve Ferrari fanatiklerinin buluşmuş olduğu bir etkinliktir. 1978 yılından beri Ferrari tarihinin dergisi olan Cavallino Magazine tarafınca organize edilir. Etkinlik 1992 yılından beri organize ediliyor. Cavallino’nun etkinlik için, “En iyi otomobiller, en iyi insanoğlu, en güzel ortamlar, senenin en iyi zamanı. Cavallino Klasik Palm Beach!” sözlerini söylüyor. Organizasyonun varoluş amacı ise Ferrari’nin hızını, tarihini ve sanat içerikli yönünü anmak. Ek olarak organizasyon esnasında en kıymetli Ferrari’ler yarışıyor.
2023 Palm Beach Cavallino Classic
Ferrari’ye ilişik kış periyodunun en geniş ölçekli etkinliği Palm Beach Cavallino Classic’dir. 2022 yılının sonuna gelinmesiyle, 2023 yılı organizasyonu için azca bir süre kalmış olduğu söylenebilir. 2023 yılının başlangıcında Ocak 26-29 tarihlerinde 32.’si gerçekleşecek. Bu etkinlik kapsamında ikonikleşmiş bir yarışa da öncü olunacak.

Özetlemek gerekirse Le Mans
24 saat yarışlarıyla meşhur olan kent Le Mans ve 24 Ferrari ile efsanevi tarihe haiz pistlerde yarışacak. Le Mans şehri 1923’den beri “24 Heures du Mans” otomobil yarışları düzenliyor. Bu yüzden kent otomobil severlerin dikkatini her yıl çekiyor. Ek olarak kent 1906 senesinde “Fransız Grand Prix” oto yarışını ortaya çıkarmıştır. Şehrin, otomobil ve motosiklet yarışları adına katkısı büyük.
Palm Beach Cavallino Classic
Organizasyon, Ferrari ve Le Mans beraber çalışmasını temsil ediyor. Organizasyonla ilgili olarak Automobile Club de l-Quest Başkanı Pierre Fillon ve Cavallino/Canossa Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Luigi bazı açıklamalar yapmış oldu. Fillon mevzuyla ilgili olarak, Ferrari’ye çokça övgüler söylemiş oldu. Ek olarak Luigi Orlandini’ye ve Cavallino Classic’e teşekkür edip; 24 saat yarışlarının 100. yıl dönümü için Le Mans’a dönmenin kutlamaya dönüştüğünden bahsetti.

Luigi ise mevzuyla ilgili olarak; “2022’de Ferrari’nin 75. yıl dönümünü markanın tarihinin her yılını temsil eden hususi bir otomobil serisiyle kutladık, şimdi motor yarışlarının başka bir ikonuna saygı göstermek istiyoruz: Le Mans 24 Hours” sözlerini söylemiş oldu. Ek olarak Ferrari’nin Le Mans için bir kahraman bulunduğunu ve dünyanın en meşhur yarışının tarihini Ferrari serisiyle kutlama gereği duyduklarını beyan etti.
Ferrari Formula1 Ekip Patronu Mattia Binotto İstifa Etti
Tailor Made ile Hususi Tasarım Otomobiller: Ferrari

Bir cevap yazın