2023 Mitsubishi ASX Tanıtıldı

Devletimizde bir zamanların sevilen modellerinden olan Mitsubishi ASX, yeni versiyonuyla dün Avrupa’da görücüye çıktı. 2023 Mart ayında satışa çıkması planlanan modelin içten yanmalı, hibrit ve PHEV türevleri olacak. Kullanıcıları en oldukca üzen mevzu ise modelin artık eski ASX tasarımına haiz olmayışı olabilir. Modelin yeni versiyonu, tamamen Renault Captur’a benziyor. Fakat yeni ASX haiz olduğu altı değişik renk seçeneği ile dikkat çekiyor. 2023 Mitsubishi ASX hakkında geriye kalan tüm bilgileri siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Donanım Seviyesine Nazaran Kabin İçerisinde Büyük Değişimler Mevcut
Modelin teknik detaylarına girmeden ilkin birazcık makyajdan ve kabin içinden adım atmak isterim. Bir çok model de olduğu şeklinde 2023 Mitsubishi ASX’de de donanım seviyeleri mevcut. Fakat bu seviyelere nazaran modelin görselliğinde oldukca bir değişim olmuyor. Fakat kabin içerisi, modelin donanımına nazaran oldukça değişiyor. Mesela başlangıç düzey bir ASX, standart olarak analog gösterge paneli ile geliyor. Fakat modelin en dolu versiyonunda ise tam 7.0 inçlik dijital gösterge paneli ve 10.25 inçlik data eğlence sistemi mevcut. Öteki taraftan boş paketlerde multimedya ekranı 7.0 inç büyüklükte kalırken, opsiyon olarak bunu 9.3 inçlik ekran ile değiştirebiliyorsunuz. Ek olarak bu opsiyonel ekran değişimi yardımıyla kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto sistemlerine de haiz olabilirsiniz.

2023 Mitsubishi ASX, 5 Değişik Motor Seçeneğine Haiz
Güvenli olun 2023 Mitsubishi ASX’i yolda gördüğünüzde sınırlarını bilmeniz zor olacak. Şu sebeple daha ilkin Renault Clio ve Captur’un üretiminden bildiğimiz CMF-B platformu üstünde inşa edilen 2023 Mitsubishi ASX, tam 5 değişik motor seçeneğine haiz olacak. Bu motorlar ise şöyleki;

Motor
Çıkış Gücü
Tork
Batarya
Elektrikli Menzil

1.0 L Dört Silindirli MT
90 bg
160 Nm
N/A
N/A

1.3 L Dört Silindirli Yarı Hibrit MT
138 bg
260 Nm
N/A
N/A

1.3 L Dört Silindirli Yarı Hibrit AT
156 bg
270 Nm
N/A
N/A

1.6 L Dört Silindirli Hibrit
141 bg
148 Nm
1.3 kWh
N/A

1.6 L Dört Silindirli PHEV
160 bg
144 Nm
10.5 kWh
47 KM – 49 KM

 
Son olarak ise tüm modellerde standart donanım olarak acil durum fren sistemi, şerit takip sistemi, trafik levhası tanıma sistemi ve park asistanı mevcut. Modelin daha dolu paketlerinde ise kör nokta uyarı sistemi, adaptif hız sabitleyici ve etken şerit takip sistemi şeklinde donanımlar bulunmakta. Modelin satış fiyatı ise hemen hemen açıklanmadı. Sizce modelin fiyatı ne kadar olacak?
Satılık Tüm Mitsubishi İlanlarını İnceleyin⇒

Bir cevap yazın