2023 Mercedes G-Serisi İlk Kez Görüntülendi

2023 Mercedes G-Serisi ilk kere makyajlı haliyle kameralara yakalandı. Mercedes, ikonik G-Serisi için yepyeni bir makyaj hazırladı. Fakat doğal olarak ki de model, turboşarjlı V8’ini koruyacak. Şu anda mevcutta bulunan G-Serisi, fiilen 40 senelik bir otomobilin yerine 2018’de piyasaya çıktı. Fakat 2023 modelinin görüntülerine baktığımızda yeni modelin de orijinalin kutumsu şeklini ve off-road eğilimini sürdüreceğini şimdiden görebiliyoruz. Mercedes’in 2021’de 40.000’den fazla G-Serisi sattığı göz önüne alındığında, aynı formülü korumak kim bilir şaşırtıcı değil. Her neyse şimdi sözü fazla uzatmayalım ve kameralara yakalanan görüntülere odaklanalım.
2023 Mercedes G-Serisi Geleneksel Tasarımı Koruyacak
2023 Mercedes G-Serisi birçok yeni güncellemeye haiz olsa da geleneksel duruşunu koruyacağa benziyor. Kontrol aracının görüntülerine bakarsak ise her ne kadar kamuflaj olsa da ortaya çıkan mühim ayrıntıları görebiliyoruz. Buna nazaran modelde elbet kalınca kapı kolları, dik duruş ve arka kapıya monte edilmiş stepne şeklinde geleneksel tasarım özellikleri devam ediyor. Fakat ön bölümde tekrardan şekillendirilen tamponun alt kısmında yeni hava girişleri bulunuyor. LED far ve stop lambası imzası önceki modelden değişik görünmüyor. G-63’ün ızgarası ise G-Serisi’nden değişik olacak ve burada tipik AMG dikey kaplamalarını görebiliriz. G-63’ün ayırt edici tasarımı, bu kontrol otomobilinde bulunan krom yan çıkış egzozlarıdır. Bu kontrol otomobilindeki jantlar, modelde görülen 20 inçlik jantlarla aynı olacak. Fakat daha ilkin 22 inçlik jantlar da görmüştük.

1 of 4

İç mekan ise nihayet Mercedes’in MBUX bilgi-eğlence yazılımının son olarak sürümünü alacak. Bu aşamada başka hangi değişikliklerin yapılacağı bilinmiyor. Fakat firmanın bu modelde orta konsolu tekrardan tasarlaması pek mümkün değil. Bunun yerine, yeni yazılım ve yeni işlevsellik ile bu eksiklik kapatılabilir. Ek olarak modelde güncellenmiş anahtarlama donanımı ve alıcıların seçebileceği güncellenmiş döşeme ve iç kaplama seçeneklerine odaklanılacak. Modelin kaput altı için tahmin yürütecek olursak ise G-Serisi model ailesinin tepesinde yer edinen G-63’te, dokuz ileri otomatik şanzıman, 577 BG üretebilen ve 850 Nm tork sağlayabilen 4.0 litre hacminde çift turbolu bir V8 birim içeriyor. Makyajlı versiyonda yeni G-63 modelinin daha kuvvetli bir motor seçeneğiyle tanıtılabileceğini söyleyebiliriz. Peki sizin bu yeni model için düşünceleriniz neler?
Satılık Tüm Mercedes Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın