2023 Lamborghini Huracan Sterrato Dış Tasarımı Tanıtıldı

İtalyan otomobil üreticisi Lamborghini, geçtiğimiz aylarda 2023 Huracan Sterrato modelini açıklamıştı. O zamandan bugüne dek kullanıcılar bu modelin tanıtılacağı günü iple çekiyorlardı. Ek olarak şirket tarafınca açıklanan tamamen elektrikliye geçiş sürecinin öncesinde son içten yanmalı model olacak olması Sterrato’yu oldukça mühim kılıyor. Ve beklenen gün geldi çattı. 2023 Lamborghini Huracan Sterrato modelinin dış tasarımı tanıtıldı. Genel olarak görsellere bir göz attığımızda modelin, 2019’daki konsepte oldukça benzediğini söyleyebiliriz. Şimdi ise hep birlikte modelin detaylarını inceleyelim.
2023 Lamborghini Huracan Sterrato Tam Bir Arazi Canavarı Şeklinde Duruyor
Detaylara başlarken ilk olarak modelin organik emişli bir V10 motora haiz bulunduğunu açıklayalım. Arkasından ise modelin görselini incelemeye başlamış olalım. İlk bakışta vasıta, haiz olduğu kalınca ön ve arka çamurluklar ile oldukça agresif bir halde bizleri karşılıyor. Öteki taraftan ise ön tarafta bulunan LED aydınlatmalar ve tavan rayları aracın tam bir arazi canavarı bulunduğunu kanıtlıyor. Arka tarafa geçtiğimizde ise eklenen kaput kepçesi ve kalkış açısının iyileştirilmesi için değiştirilen difüzör, tasarımın bütünlüğünü koruyor. Ek olarak model, öteki Lamborghini modellerine gore daha değişik bir süspansiyon sistemine haiz. Bu sayede de aracın yerden oldukça yüksek olduğu söylenebilir. 2023 Lamborghini Huracan Sterrato tamamen kendine özgü hususi bir renge de haiz. Bununla birlikte haiz olduğu siyah jantları ve kırmızı fren kaliperleri ile plastik çamurlukları oldukça uyumlu bir görüntü oluşturmuş.

1 of 3

Modelin dış tasarımında, ilk tanıtılan konsept haline gore en büyük farkı alçaklığı ve boyutu diyebiliriz. Model, konsepte gore 47 mm daha alçak ve 30 mm daha dar olarak karşımıza çıktı. Öteki taraftan ise aracın yaklaşma açısı 1 aşama iyileşirken uzaklaşma açısı da %6.5 oranında iyileşti. 2023 Lamborghini Huracan Sterrato modelinin teknik özelliklerine dair bir detay ise şu anda bulunmuyor. Fakat bu mevzuda tek bildiğimiz aracın 4×4 olacağı diyebiliriz. Modele dair tüm detaylar 30 Kasım’da Miami, Art Basel’da gerçekleşecek olan tanıtımla beraber ortaya çıkacak. Açıkçası biz bu modelden oldukca şey bekliyoruz. Peki sizin bu model hakkında düşünceleriniz nedir?
Model İle İlgili Bir Önceki Yazımızı da Okuyun⇒

Bir cevap yazın