2023 Kia Sorento Tanıtıldı: Fiyat, Performans ve Tasarım

Cenup Koreli otomobil üreticisi Kia, en sevilen modellerinden kabul edilen Sorento, yeni nesli ile yine piyasaya sunulmaya hazırlanıyor. Marka düzenlemiş olduğu etkinlikte 2023 Kia Sorento’yu bizlere tanıttı. Yeni nesilde tasarım ve motor performansıyla aynı olan otomobilin donanımları zenginleştirilmiş. Yeni nesil 2023 Kia Sorento’yu beraber inceleyelim.
2023 Kia Sorento: İlk Bakış

Araca ilk bakışta gene önceki nesildeki ızgara ve far tasarımının aynı bulunduğunu görüyoruz. Oldukça büyük ve yapılı bir vasıta olan 2023 Kia Sorento, SUV bulunduğunu hissettiriyor. İç mekanında ise yüksek kalite malzemeler ve neredeyse lükse yakın konfor bizleri karşılıyor. Üç sıralı koltuğun yanı sıra koltuklar arası mesafe oldukça geniş. Şu demek oluyor ki arka sıradaki ek koltuklar konfordan taviz verilmesine sebep olmamış. Hatta en arkadaki koltuklar dahi oldukça rahat ve geniş.

Aracın donanım özelliklerinde ise şaşırtmayacak şekilde Apple CarPlay ve Android Auto akıllı telefon entegrasyonu için kablosuz bağlantı, Şeritte Kalma Yardımı (LKA) ve çoklu USB şarj bağlantı noktaları bulunuyor. Ek olarak yeni neslinde fazlaca fazla değişim olmasa da X-Pro donanım seviyesinde; arazi lastikleri, süspansiyon ayarları, hususi arazi sürüş modları, ısıtmalı bir ön cam ve LED ışıklandırmalar bulunacağı konuşuluyor.
Motor ve Performans

Motor ve performans özelliklerini incelediğimizde içten yanmalı da bizi iki değişik motor seçeneği karşılıyor. Söz mevzusu 2.5 litrelik atmosferik yada turboşarjlı olarak tercih edebilecek. Turboşarjlı motor, daha yüksek performanslı ve modelin kendi segmentindeki en süratli SUV’lerden biri olmasını sağlıyor. Atmosferik motor ise 191 beygir gücünde ve 245 Nm tork değerine haiz. Turboşarjlı motor ise 281 beygir gücünde ve 421 Nm tork değerinde olacak.Ek olarak her iki motor seçeneğinde 8 ileri vitesli otomatik şanzıman ile kombin ediliyor. Ek olarak hibrit motor seçeneklerinde ise hibrit ve plug-in hibrit şeklinde iki değişik seçenek bulunuyor.

2023 Kia Sorento’nun Fiyatı Ne Kadar?
Modelin düşük donanım seviyesi 31 bin 285 bin dolardan satışa çıkarılacak. Son olarak en yüksek donanım seviyesinde fiyat 44 bin 885 bin dolara kadar yükseliyor.

Sıfır KM Kia Sorento Tutarları ve Paketleri

Bir cevap yazın