2023 BMW X5 Hibrit Geliyor!

Önceki BMW X5 ve X6, BMW’nin güncellemesini atlayıp SUV’ları yeni nesil modellerine geçirmeye karar verdi. Bundan sonrasında alışılmadık derecede kısa bir raf ömrüne sahipti. Alman lüks markası, G05’e ve G06’ya Life Cycle Impulse uygulayarak emek harcama tarzına geri dönecek. Kaynaklar, makyajlı 2023 BMW X5 ve X6’nın Şubat 2023’te çevrimiçi olarak prömiyer yapacağını söylüyor. 2023 BMW X5 ve X6’nın muhtemelen 2024 Model Yılı kapsamında satılacak.
Yakalanan casus fotoğraflarında 2023 BMW X5 değişimlerle geldiğini görüyoruz.
Yeni S68 Motoru

Daha da iyisi, M Performance ve M türevleri de kabaca iki ay sonrasında tanıtımı gerçekleşecek. Daha minik M modeli, “M50i” lakabını “M60i” lehine kaybedecek ve M tarafınca da kullanımda olan BMW’nin yeni S68 motoruna geçecek. Selefi şeklinde çift turbo 4,4 litrelik bir V8 olan yeni geliştirilen benzinli motor, 48V hafifçe hibrit teknolojisine haiz ve daha büyük X7 M60i ile XM ve 760i’de esasen mevcuttu.
Bununla beraber, daha kuvvetli bir plug-in hibrit aktarma organı ile beraber geliyor. Şu demek oluyor ki daha temiz benzinli ve dizel motorlar bekliyoruz. Kısa süre ilkin Avrupa sipariş sisteminde, bilhassa Belçika’da bir X5 xDrive50e’nin varlığı gündem olmuştu. PHEV için toplam 490 beygir gücü, daha yüksek elektrik menzili bekliyoruz. Ek olarak daha yüksek bir fiyat etiketi bekliyoruz. LCI öncesi modellerde olduğu şeklinde, elektrikli aktarma organları yalnızca 2023 BMW X5 için mevcut olacak.
Hafifçe Tasarım Değişimleri

Oldukca sayıda casus fotoğrafı, BMW’nin tasarım açısından oldukca değişikliğe gitmeyeceğini gösterdi. Daha ince ve daha keskin görüntü tek parça farlarla çevrili düzgüsel ızgaralarla karşımızda. Arka farlar için yeni LED grafikleri de yer ediniyor. Sadece X7 LCI’da gördüğümüz şeklinde arka kısımdaki değişimler dikkat çekmeyecek.
Tam boy SUV’da olduğu şeklinde, daha minik olan 2023 BMW X5 ve X6’nın içinde çarpıcı değişimler olacak. Bunlar, 14,9 inç dokunmatik ekranla beraber 12,3 inç dijital gösterge paneli için süslü kavisli cama haiz yeni nesil iDrive’ı almak için sıradaki modeller.
BMW, güncel X5 ve X6 ikilisinin üretimine Nisan 2023’te başlamış olacak. Bu yüzden ilk teslimatların bahar bitmeden olmasını bekliyoruz. İleride, tamamen elektrikli versiyonlar, iX5 ve iX6’yı göreceğimiz sonraki nesle kadar gelmeyecek. Bununla beraber, söylentilere nazaran, ilk olarak 2025’te daha minik iX3’te göreceğimiz son aşama heyecanlandırıcı Neue Klasse’yi kullanmak yerine CLAR tabanlı elektrikli araçlar olacaklar.
BMW Fiyat Sıralaması 2022 (Aylık Güncellenir)
Trink Sat!

Bir cevap yazın