2022 Türkiye’de Senenin Elektrikli Otomobili Finalistleri Belli Oldu!

Türkiye’de ilk kez 2019 senesinde düzenlenen Türkiye Elektrikli ve Hibrit Araçlar Derneği (TEHAD)‘ın gerçekleştirdiği Türkiye’de Senenin Elektrikli Otomobili yarışmasında artık sona gelindi. 2022 senesinde piyasaya sürülen yüksek teknolojili elektrikli araçlar arasından 7 otomobil finale kalmış olarak tüketicilerin oylamasına sunulacak. Peşinden kazanan otomobil 10 Eylül’de İstanbul’da gerçekleşecek olan Elektrikli ve Hibrit Araçlar Haftası‘nda açıklanacak. İşte kullananların seçeceği 7 finalist elektrikli otomobil..

Türkiye’de Senenin Elektrikli Otomobili 10 Eylül’de Açıklanacak!
Türkiye’de ilk kez 2019’da gerçekleşen ve bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan ödül töreni Electric Hybrid Cars Dergisi ve TEHAD tarafınca düzenleniyor. 7 finalist elektrikli otomobil arasından yalnız biri, halkın verdiği oylarla Türkiye’de senenin elektrikli otomobili olacak. Oy verecek olan katılımcılar TEHAD web sitesi üstünden oylamaya katılabiliyor. Ek olarak düzenlenen etkinlikte bir ay süresince elektrikli otomobil meraklıları araçları tecrübe etme şansını parasız şekilde yakalayabilecek. Etkinliğe katılmak isteyenler için etkinlik günü kayıt masasında ya da evvelinde Elektrikli Sürüş Haftası web sitesi üstünden yapılabiliyor. Son olarak etkinliğin finans sponsorluğunu Güvence BBVA’nın yürüttüğü etkinlikte Dünya Elektrikli Araçlar Günü kutlanacak.
Türkiye’de Senenin Elektrikli Otomobili Finalistleri
BMW i4

Kia EV6

Mercedes-Benz EQE

Skywell ET5

Subaru Solterra

Tesla Model 3

Volvo XC40 Recharge

Etkinlikte Yeni Teknolojiler ve Modeller Tanıtılacak!

Günümüzde araçlar git gide elektrikleniyor. Geleneksel motorlara veda ettiğimiz bu zamanda neredeyse her marka elektrikli vasıta üretmeye başlıyor. Bu bağlamda düzenlenecek olan etkinlikte yeni teknoloji ve gelişmeler katılımcılara tanıtılacak. TEHAD’ın düzenlemiş olduğu Elektrikli ve Hibrit Araçlar Sürüş Haftası etkinliğinde “Duymak yetmez, tecrübe etmek gerek” sloganı ile sektör yetkililerinden elektrikli araçlara dair yeni gelişmeler kontrol edilecek. Bilhassa sıfır emisyon ve çevrecilik alanlarındaki gelişmelere bu tür etkinlikler büyük katkı sağlıyor.

Türkiye’de Satılan Elektrikli Otomobiller Ağustos 2022

Bir cevap yazın