2022 Senesinde En Oldukça Satılan Model Toyota Corolla Oldu

2022 senesinde en oldukca satilan model toyota corolla oldu 63e11e2f2572a

2022 yılını geride bırakmamızla beraber otomobil dünyasından çeşitli raporlar paylaşılmaya devam ediliyor. Türkiye’de en oldukça satan model Fiat Egea olurken, global pazarda Toyota Corolla zirveye yerleşti. Corolla, senelerdir en oldukça satan modeller içinde ilk sırada yer almayı başarıyor. 2022 senesinde 162 ülke satışları toplamında ilk sırada yer almayı başaran Corolla, tekrardan dünyanın en oldukça satılan modeli oldu. focus2move haberine nazaran toplam 1,1 milyon satış adediyle en yakın rakibini 250 bin farkla geride bıraktı.
Toyota Corolla, Senelerdir Müşterilerin Bir Numarası
İlk kez 1966 senesinde piyasaya sürülen Corolla, her yeni nesliyle otomobil piyasasının efsanesi olmaya devam ediyor. Konforu, kalitesi ve verimli motoruyla geniş satın alan kitlesine hitap eden model, fiyat performans açısından da senelerdir müşterilerin bir numarası olmayı başarıyor. Corolla, değişik donanım seçenekleri ve kasa tipleriyle ürün gamını geliştirerek öteki tüm rakiplerini geride bıraktı.
Sıfır kilometre Toyota Corolla tutarları ve paketleri hakkında daha çok data almak için buraya tıklayın!
İkinci Sırada Gene Bir Toyota: RAV4

Toyota Corolla’yı 870 bin satış adediyle gene bir Toyota modeli olan RAV4 takip ederek ikinci sırada yer aldı. Böylelikle global başarısını kanıtlayan marka, dünyanın en oldukça satan otomobilleri içinde ilk ikiye ev sahipliği yapmış oldu. Ek olarak hibrit versiyonu ile tekrardan yankı yaratan RAV4, SUV segmentinin popülerliğinin avantajını yaşadı ve en oldukça satan SUV haline geldi.
Sıfır kilometre Toyota RAV4 tutarları ve paketleri hakkında daha çok data almak için buraya tıklayın!
İlk Onda Dört Segmentten Dört Değişik Toyota Modeli
Beşinci sırayı Toyota’nın E segmentindeki Camry modeli yer ediniyor. 675 bin tane satış adediyle beşinci sıraya yerleşen otomobil bununla beraber Toyota’nın hafifçe ticarideki başarısını da kanıtlıyor. Dokuzuncu sırada ise 564 bin adetle bilhassa ABD pazarında oldukça tercih edilen pick-up modeli Hilux yer aldı. Böylelikle ilk 10’da Toyota değişik segmentlerdeki 4 modeliyle yer aldı.

Bir cevap yazın