2022 Chevrolet Blazer EV Teknik Verileri ve Tüm Detaylar

Chevrolet Blazer EV  teknik verilerinin netleşmesi sonucu siparişe açıldığı bilinmekte. Chevrolet Blazer EV’nin vizyonu Ocak ayı içinde yapılmıştır. Böylece siparişlerin resmi olarak alınmaya başlamasıyla beraber marka rakamsal veriler hakkında da açıklamada bulunmuştur. Alıcılar için beklenen veriler sonunda açıklandı. Verilerin açıklanmasıyla beraber otomobil tutkunları detaylı incelemelere başladı.
(Chevrolet Blazer Ev)
Siparişlerin başlamasıyla beraber modelin rakamsal verileri de açıklandı. Chevrolet Blazer EV, SS versiyonuyla elektrik gücünün performansını ortaya koyan modellerden biri olacak. Generel Motors tarafınca uzun süredir beklenen elektrikli vasıta atılımı oldukça iddialı adlar tarafınca gerçekleşmeye başladı. Böylelikle bu durum otomotiv sektöründe oldukça ses getirmeyi başaracak.
Chevrolet Blazer EV
Chevrolet Blazer EV ayrıcalıklı kılan özelliklerden biri motor kombinasyonu olarak tekli ve çift şekilde tercih edilebilecek olmasıdır. Tekli motor seçenekleri içinde önden çekişli yada arkadan çekiş yada dört tekerlekten çekişli olarak bulunmakta bu modelleri de satın almak mümkün. 565 PS güç ve 878 Nm tork değerinin bulunmuş olduğu versiyonda Blazer EV’nin 0’dan 100’e erişimi ortalama dört saniye kadar süreceği konuşuluyor. Süratli şarj kapasitesi ise oldukça kolay bir kullanım sağlayacak. Böylece SS paketi içinde menzil kıymeti 466 kilometre olarak veriliyor. Ek olarak 190 kW’a kadar süratli şarj desteği bulunan araçta 10 dk. dolum süresiyle 125 kilometre menzil kat edebilmesi hedeflenmekte.

Birleşik Devletler ‘de siparişi alınmaya süregelen Blazer EV, ürün gamı 1LT üstünden 44.995 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunulması beklenmekte. Aileye ilişik en pahalı paket SS ise 65. 995 dolardan sahiplerini bulmaya hazırlanıyor. İlk olarak ailenin giriş seviyesinde yer edinen 1LT versiyonu 398 kilometrelik menzil imkanı sunmakta. Önden çekişli olarak alınabilen 1LT’nin üst kademesinde 2LT bulunmakta. Bu konumda ise sürücüler arkadan itişli olarak Blazer EV modelini tercih edebiliyorlar. 2LT daha yüksek kapasiteli batarya gücüyle ve menzili 472 kilometreye kadar çıkartabilmekte. Bu özelliği fazlasıyla ilgi çekiyor. Blazer EV ürün gamı direkt olarak Ford Mustang Mach-E’nin rakibi olacağı söyleniyor. Fiyat olarak erişilebilecek paketlere haiz olduğu bilinmekte böylece paketler yardımıyla en iyi kıymet 510 kilometreyi bulmakta.
Netice olaraksa Blazer EV teslimatlarının gelecek yıl içinde başlaması hedeflenmekte.
TRİNK SAT
ARABAM GARAJ

Bir cevap yazın