Haberler

2021 Senesinde Dünyanın En Fazlaca Satan Otomobilleri Belli Oldu

Otomotiv endüstrisinde problemler devam ediyor. Bilinmiş olduğu suretiyle geçtiğimiz yıllarda küresel çip krizi büyük bir patlak verdi ve en oldukca etkilenen sektörlerin başlangıcında otomotiv sektörü geldi. Üretimde sıkıntılar yaşanırken fiyatların arttığına tamamımız tanık olduk. Otomobil fabrikaları kendilerini yavaş yavaş toplarken, ürerim kapasiteleri de eski haline dönmeye başladı. Car Industry 2021 senesinde dünyanın en oldukca satan otomobillerini deklare etti.
Dünyanın En Fazlaca Satan Otomobilleri 2021

Toyota RAV4 Dünyanın En Fazlaca Satan Otomobili Oldu

Car Industry Analysis raporuna gore global anlamda en oldukca satan ve tercih edilen model 1 milyon 132 bin satarak Toyota RAV 4 oldu. Geçtiğimiz yıla gore satışlarını %6 oranında arttırmayı başararak bununla beraber son yılların gözdesinin SUV araçlar bulunduğunu kanıtladı.
Toyota Corolla Dünyanın En Fazlaca Satan İkinci Otomobili Oldu

Senelerdir makyajlanarak piyasaya sürülen ve görmeye oldukca aşina olduğumuz Toyota Corolla, listeye 2. basit girerek en oldukca satan Sedan olmayı başardı. Listenin ilk iki sırasını Toyota’nın paylaştığını düşünürsek, marka yeniden piyasadaki üstünlüğünü gözler önüne sermiş oldu.
Dünya’nın En Fazlaca Satan 2. SUV’si Honda CR-V Oldu

Listenin 3. esnasında ise Honda’nın sevilen SUV’si Honda CR-V yer aldı. Model, satışlarını 202 yılına oranla %3 arttırarak dünyanın en oldukca satan ikinci SUV’si olmayı başardı.
Şaşırtan İvme Tesla’dan Geldi

Satış rakamlarını %40 arttırarak 508.000 adetle Tesla Model 3 listenin 9. esnasında yer ediniyor. En oldukca satan otomobil olmasa da pazardaki gelişme payını rakiplerine göstererek muhteşem bir başarıya adım attı. Firmanın Almanya’ya açmış olduğu fabrikanın arkasından Avrupa’da satış rakamlarının artacağını ve listenin üst sıralarına oynayacağı şüphesiz.
Japonların Otomobil Pazarındaki Hakimiyeti!
Listenin ilk 11 aracını incelediğimizde 9 modelin Japon otomobil devlerine ilişkin bulunduğunu görüyoruz. Bunun sebebi ise Japon markalarının kalite standartları öteki markaların denk araçlarına gore devasa yükseklikte. Mesela hepimizin bilmiş olduğu Toyota Corolla, dengi bir oldukca araca gore hala oldukca makul fiyatlara satılıyor. Bilhassa Toyota 3 model ile piyasadaki hakimiyetini gözler önüne serdi.
Sıfır KM Toyota RAV 4 Tutarları ve Paketleri
Sıfır KM Toyota Corolla Tutarları ve Paketleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün