Opel Crossland X

Opel bildiğiniz gibi yıllardır ürettiği araç modelleri ile modern mimarisi ile tüketicilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Sizlere bu yazımızda, 2017 model, Opel Crossland X modeli hakkında bazı incelemelere ve özelliklere yer vererek, yardımcı olacağız.

Yeni modeli görücüye çıktığı bilinirken, aslında Mokka X modeline benzer bir model ile kullanıcılarına sunuluyor. Fakat uzunluk olarak 4212 mm olarak çok az da olsa daha kısa bir tasarım ön planda. Bu model Mokka X modeline göre 7 mm daha yüksek olarak dizayn edilmiştir.

Bagaj hacmi, 410 litrelik bir alana sahip olurken, diğer modeli olan Meriva için ise kızaklı koltuk tasarımı faydası ile bu hacim 520 litreye kadar yükselebilmektedir.

Far sistemlerinde kullanılan LED farlar artık yolunuzu daha iyi aydınlatacak. 180 derecelik geri görüş sensörleri ve kamerası ile acil fren sistemi de bu modelin göze çarpan güvenlik özellikleri arasında. Elbette ki yine kullanılan bazı sistemler ve donanımlar şu şekilde tüketicilerine destek olacak.

  • Yorgunluk tespit sistemi
  • Şerit takip sistemi
  • Trafik levhası tanıma
  • Kör nokta kontrol sistemi

Bu yılın iyi bir modeli olarak tanımlanacak olan Crossland X, iç dizayn olarak krom detaylara yer verilmiş. Yine 8 inç ekran özellikleri ile bilgi ve eğlence ekranlarına da sahip. Multimedya cihazları ile uyumlu hale getirilmiş olan bu modelde, Apple CarPlay, Android sistemler ile uyumluluk kullanılmıştır. Diğer multimedya özellikleri arasında ise şunlar yer alıyor.

  • Radio R 4.0 IntelliLink
  • Navigasyon 5.0 IntelliLink
  • Akıllı telefonlar ile kullanmak üzere kablosuz şarj desteği

1.2 litre ce 2.0 litre aralığında benzinli ve dizel olarak motor üniteleri bulunmaktadır. Türkiye’ de satışa sunulacak modelinde ise tahmini bilgilerin 1.6 dizel otomatik motor özellikleri ile birlikte bulunabilecek.

Bahsetmekte olduğumuz bu modelin tanıtımı ilk olarak Cenevre’ de gerçekleştirilecek olurken, tanıtım tarihi ise Mart 2017 olarak belirlenmiştir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir