Lpg Ruhsata İşletme Fiyatı Ne Kadar ?

lpg isletme 239x150 1

Lpg ruhsata işletmek ve yapılacak belgeler prostedürler için bir yazı tasarladık.

Benzin fiyatlarının her geride bıraktığımız gün artmasının natural neticesi olarak araç sürücüleri de değişik seçenek arayışlar içine girmektedir. Yüksek benzin tutarları araç sahiplerini LPG’ye geçmek hususu ile ilgili motive etmektedir. Fakat vasıtalara LPG taktırmanın da bazı prosedürleri bulunmaktadır. Söz hususu prosedürler içinde en muhimi kuşkusuz ki LPG ruhsata iyi mi işletilir ? Sorusudur. Bu yazımızda LPG’nin ruhsata iyi mi işletildiğini ve 2020 senesi itibariyle ruhsata işletme fiyatlarının ne kadar bulunduğunu aktaracağız. İşte ayrıntılar.

Vasıta ruhsatınıza LPG işletmek işlemleri söz hususu olduğunda karşımıza 3 değişik ismim çıkmaktadır. Bu ismimlar alttaki benzer biçimde sıralanmaktadır:

  • Aracınıza LPG taktırdığınız servisten lüzumlu evraklar ve faturayı almış olmalısınız.
  • Vasıta muayenesini yaptırmış olmalısınız.
  • Aracınızın LPG’sini ruhsata işletmelisiniz.
  • Vasıta ruhsatınıza LPG işletmek amacıyla daha önceleri itimat müdürlüklerine gitmek gerekmekteydi. Fakat oluşturulan son düzenlemelerden sonrasında LPG işletmek amacıyla yetki sahibi bir notere gitmeniz kafi olmaktadır.

2020 Ocak Ayı Ayı İtibariyle LPG İşletme Tutarları

LPG işletme tutarları her yıl güncellenmektedir. Dolayısıyla en güncel LPG işletme tutarları 2020 senesine ilişkin olanlardır. İşte 2020 senesi itibariyle aracınıza LPG işletirken ödeyeceğiniz tutarlar:

  • Muayene tutarı: 342,20 TL
  • Egsoz Emisyon Tutarı: 80 TL
  • Noter Ruhsat İşlem Tutarı: 224 TL
  • LPG ruhsata işletme tutarları 2020 senesi itibariyle de güncellenmiştir.

Ruhsata LPG İşletme İşleminin Aşamaları

Son zamanların süregelen programları içinde yer edinen vasıtalara LPG taktırmak; bazı aşamalardan sonrasında meydana çıkan bir prosedür olarak tanımlanmaktadır. Normal olarak ki LPG taktırmanın ilk adımı bölümünde eksper olan ve ustalaşmış bir halde hizmet gösteren bir servis aracılığı ile aracınıza LPG sistemi taktırmaktır. Bu aşamadan sonrasında bazı prosedürleri tamamlayarak; araç ruhsatına LPG’yi işletmeniz lüzummektedir. Bu aşamada LPG ruhsata iyi mi işletilir ? Sorusu akıllara gelmektedir. Doğal olarak ki bu prosedürü süratli bir halde yapmanız amacıyla bazı hususlara da ilgi etmeniz lüzummektedir. İşte aracınıza ruhsat alırken karşılaşacağınız basamaklar ve ayrıntıları.

Ruhsata başvurmadan evvelce kesinlikle faturanızı, güvence belgesini ve LPG projenizi belgelendirin. Bu belgeleri kesinlikle müracaat esnasında yanınıza bulundurun. Aracına ilişkin prosedüriş dönemlerden vergi borcu ve ceza borcunun bulunmadığından güvenli olun. Önceleri Makine Mühendisleri Odası’na giderek araç sızdırmazlık raporu alabilmek durumundaydık. Fakat oluşturulan yeni düzenlemelere bakılırsa bundan sonrasında bu odaya gitmeye lüzum yoktur. Artık evvelce araç muayene istasyonuna sonrasında notere giderek araç ruhsatına LPG işletmek ihtimaller içinde olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir