Keyless Go Nedir? Ne İşe Yarar?

keyles go logo 150x100 1

Keyless Go sözcük manası Anahtarsız gidiş olup , aracınızın anahtarının yanınızda varolduğu hallerde aracınızın kapı kilitlerinin bir dokunuşla açılıp kapatılabidiği düzenin genel adıdır.Bazı marka ve modellerde değişim gösterse de genel emek verme prensibi aynıdır.
Mesela bir market yada piyasa alışverişi dönüşü elleriniz doluyken anahtar aramadan, tek dokunuşla otomobilinizin kapılarını açabilirsiniz.

Keyless Go Iyi mi Çalışır?

Anahtar aracınızın çevresinde varolduğunda ve kapı kollarından birini tuttuğunuzda, araç elektroniği kapılardaki, depo kapağındaki ve tamponlardaki ilgili anten, araç ile iletişime geçer.Giriş kodunun onaylanması ile aracın kapıları açılır. Hem de bu sistem üstünden araç dışarıdan kilitlenebilir.Aracın içindeyken çalıştırılıp Stop ettirilebilir.

Keyless Go Kullanımı

Araca Yaklaşıp kapı koluna dokunduğunuzda Sistem Anahtarı (kontak) yanınızdaysa aracın kapıları otomatikman açılır.(Mercedes-Toyota-Renault vb)Araçtan indiğinizde bazı modellerde kapı üstündeki butona dokununca(toyota Avensis vb) bazı modellerde vasıtatan belli uzaklık uzaklaşınca kapılar otomatik kilitlenmektedir( Renault grubu)Vasıta anahtarı üzerinizdeyken vasıtatan inip uzaklaşırsanız araç çalışır vaziyette ise sinyal ile sizi uyarır.Elektronik Sistem Anahtarı aracın içindeyken

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir