Hyundai Genesis Serisi Nasıl Bir Araba ?

Hyundai Genesis 4 150x100 1

Hyundai Genesis Serisi Nasıl Bir Araba ?

Hyundai Genesis 7

Hyundai Genesis modeli son derece lüks bir araç. Arabanın içi deri ve ahşap parçalardan oluşmakta. Arabanın geniş arka koltukları bulunuyor ve bu arka koltukların hareket etmesini sağlayan bir orta konsol var.

Hyundai’nin en büyük sorunu, sınırlı motor yelpazesi. Seçim yapabileceğiniz tek bir araç var oda 3.8 litrelik benzinli V6. Bu motor pek çok performans sunuyor ancak tüm önemli rakipleri tarafından sunulan düşük maliyetli dizel modelleri sunmuyor.

Hyundai Genesis ile herhangi bir opsiyonel özellik sunmak peşinde değil. Herşey strandart bir kit olarak geliyor. Isıtmalı ve havalandırmalı ön ve arka koltuklar, sat-nav otomatik ışık ve silecekler, otomatik daldırma farları ve anahtarsız giriş içeriyor. Yukarıda da belirttiğim gibi arabanın içinde deri ve ahşap parçalar çok fazla. Fakat genel gövde metalden oluşmuş. Genesis iki farklı ayarla geliyor. Bunlar spor ve normal modlar. Her iki süspansiyon da darbelere ve yol kusurlarına karşı kolayca esneme konforu sunuyor.

Hyundai Genesis 4

Aracın direksiyon hakimeyeti ne yazık ki düşük ve yavaş. Genesis’in motoru 311 beygirgücüne sahip 3.8 litrelik güce sahip. 0’dan 100’e 6.5 saniyede çıkıyor. Arabanın maksimum hızı 241 kms. Genesis’in en büyük sıkıntısı kuşkusuz yüksek işletme maliyesi. Genesis çok fazla yakıt harcıyor. Genesis’in C02 emisyonuda onu yol vergisi için en yüksek bandın içine sokuyor.

Aracın otomatik acil durum frenlemesi, kör nokta uyarı sistemi ve otomatik cruise kontrol sistemi standart olarak geliyor. Araba güvenlik testlerinden tam puanla geçmiş bulunmakta. Yani son derece güvenli bir araç olduğunu söyleyebiliriz.

Arabanın fiyatı 200 – 250 bin bandında bulunmakta

Hyundai Genesis 5

Windows 7 Pro

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir