FC5 Honda Civic

fc5 honda civic 3 239x150 1

Avrupa’ nın en çok tercih edilen araçlarından olan Honda Civic, yine 2017 yılında üretmekte oldukları 1.6 yeni modeli ile tüketicilerin ilgisini üzerine topluyor. Maalesef son modelden bir önceki model de, kapasitesi açısından bir takım sorunlar yaşanmıştı. Maalesef aile araçları için biraz düşük kapasiteli üretilmesinden dolayı rekabet piyasasında rakip üreticiler ile zorlu bir mücadeleye girmek zorunda kalmıştı. Bu durumu artık avantaja çevirmek ve yeni modelinde daha geniş bir kapasite ile üretim gerçekleştirmek isteyen Honda, 2017 Honda Civic 1.6 modelinde hem daha modern kasa hem de daha geniş bir kasa ile tüketicilerine destek olacak.

10. Kasa Ve Nesil Honda Civic

2017 Honda Civic sedan modeli olan 1.6 motora sahip bu model, her açıdan elbette ki kullanışlı ve rahat. Yine ölçüleri de diğer modellerine göre oldukça geniş olurken, rakiplerinden daha uzun dizaynı ile kullanıcılarına sunuyor. Kesik dış çizgileri ile daha sportif bir görünüm kazandırılmış olurken, sport araç sevenler için tercih edilir hale getirildi.

İç mekânda da yenilikler meydana gelirken, esnek yapı daha üst seviyeye çıkarıldı. Elbette ki bagaj hacmi pek çok rakip markanın modellerine göre geniş tutulurken, toplamda 478 lt bagaj hacmi ile üretildi. Fakat bagaj genişleten sihirli koltuk sisteminin bu model için bulunduğunu söyleyemeyeceğiz. Her ne kadar pek çok modelinde koltukların tamamen yatırılması ile bagaj hacmi 2-3 katına çıkarılmış olsa da bu modelinde bu özellik mümkün görülmüyor.

Sürücüye daha rahat bir kullanım sunulması adına, turn by turn uydu navigasyon özelliği sürücü önünde konumlandırılmış. Yine bunun yanı sıra yarı dijital gösterge ile daha rahat bir kullanım mevcut. Elbette ki kontrol düğmeleri de direksiyona monte edilmiş halde olurken, sürüş esnasında birçok fonksiyonu kullanmak daha rahat olacak. Elbette ki bu kontroller yine dokunmatik ekranlar ile mümkün olurken, konsolda yer alan kontrol düğme kalabalık sorunları da ortadan kaldırılmış.

Motor hakkında

                Su soğutma özellikli ve 4 zamanlı olarak tasarlanmış. 4 silindirli ve 1.6 litre kapasiteye sahip olurken, 125 PS, 152 Nm tork gücüne sahiptir. Benzinli ve LPG uyumlu motorları da bulunmaktadır. 6 ileri vites sistemi bulunurken, CVT şanzıman tercih edilmiş. 0-100 km hızlanması ile ortalama olarak 10.6 saniye olurken, CVT için bu süreç 11.6 olmaktadır. Maksimum hız ise 205 km/s olarak biliniyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir