2017 Skoda Kodiaq Scout

2017’ nin birbirinden farklı araç modeli, Mart ayında düzenlenen fuar ile birlikte, hem görsel olarak hem de teknolojik özellikleri ele alınarak, yeteneklerinin ve testlerinin sergilenmesi de göz önünde olurken, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı kapsamında tüketicileri ile buluşturulacaktır. Yine bunlar arasında yer alan Çek otomobil üreticilerinin bir meyvesi olan Skoda Kodiaq Scout, sağlam görünümü ve gövde koruma özellikleri ile yeni modellerini kullanıcılarına tanıtacak. Özel olarak dizayn edilen 19 inç ebatlarında oldukça şık jantları ile yine alaşımlı jant olması da tüketicilerin tercihlerinden oluyor. Daha güçlü bir görünüme sahip olmasını sağlayan 19 inç alaşımlı jantların yanı sıra iki farklı benzin ve iki farklı dizel motoru çeşidi ile sunulmaktadır.

Geniş kabini ve bagaj hacmi ile piyasaya çıkarken elbette ki rağbet gördü. Yine sınıfının en geniş otomobili olma keyfini yaşarken, 4700 mm uzunluğunda ve 7 koltuklu olması da bilinen özellikleri arasında. Sağlamlık ve dayanıklılık çizgisinin elbette ki üzerinde olan Skoda Kodiaq Scout, farklı bir tasarım ve kombinasyonları ile beğeniye sunuluyor.

Elektronik kontrol

Kontrol sistemleri elektronik olurken, dört çekiş sürüş sistemi de aracın özellikleri arasında. Arka diferansiyelin ön kısmında konumlanmış olan diskli debriyaj ise çok diskli olarak dizayn edildi. Sistemin hızlı ve akıllı bir şekilde çalışmakta olması da kontrol üniteleri ile birlikte sürüş torkunun hesaplanmasını ele alıyor. Kontrol sisteminin bir özelliği olan artık sürüş esnasında verim kaybını ortadan kaldırabileceksiniz. Hafif yüklemelerinizde, vites boş halde ilerlerken, yakıt verimliliği konusuna da el atılmış. Böylelikle güç ön tekerlere aktarılırken,  çok diskli debriyaj motor yakıtını daha az olmasını sağlayacak.

Motor çeşitlerine göre modeller

 • Skoda Kodiaq 1.4 TSi1.4 TSi 125 hp 6 ileri Manuel

  1.4 TSi 150 hp 6 ileri Manuel ACT 4×4

  1.4 TSi 150 hp 6 DSG 4×4

  1.4 TSi 150 hp 6 DSG ACT

 • Skoda Kodiaq 2.0 TSi2.0 TSi 180 hp 7 DSG 4×4
 • Skoda Kodiaq 2.0 TDSi2.0 TDi 140 hp 7 DSG

  2.0 TDi 140 hp 6 Manuel 4×4

  2.0 TDi 140 hp 7 DSG 4×4

  2.0 TDi 190 hp 7 DSG 4×4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir