Skoda Yeti Nasıl Araba Alınır Mı?

skoda yeti 1 150x100 1

Çek markasının en fazlaca tutulan vasıtalarından modeli Yeti bilhassa aileler amacıyla kaçırılmayacak bir model. Skoda Yeti, mini SUV model araç olma özelliğine haiz. Aracın performansı ve dış manzarası önceki modellerinin bayağı ilerisinde. Zira önceki modellerinde bulunmayan bir çok bilhassari bu vasıtada anında gözümüze ilişiyor.

Aracın performansından dış manzarasıne, yakıt kullanımınden motor hacmine kadar akla gelen tüm bilhassari alt başlıklar durumunda ele alınarak aracın daha yakından tanınması sağlanacaktır. Çocuklu ailelerin çokca tercih etmiş olduğu Skoda Yeti’ye tam bir aile aracı denebilir. Gelin namacıyla bu tür dediğimize daha yakından bakalım..

Skoda Yeti’nin Dış Görünümü Iyi mi?

SUV modelin minimalize edilmiş modeli olarak karşımıza çıkan bu model Xenon led tip gündüz farlarıyla ilgi çekiyor. Aracın ayarlanabilen cam tavan sistemi de elektrikli mekanizmaya haiz olması yönünden gene ilgi çekiyor.

Trafikte son aşama ilgi çeken Yeti’de 17 inç kara alaşımlı jantlar tercih edilmiştir. Skoda’nın bu modelinde kırmızı renk en fazlaca tutulan renk olmasının yanı sıra beyaz, mavi, kara, yeşil benzer biçimde başka ana renkler de sık sık tercih edilmiş renkler içinde gelmektedir.

Aracın arka yüzünde son aşama geniş tampon alanının yer aldığını görüyoruz. Çoğu zaman stoplar aracın arka manzarasınde ilgi çeken yerlerden.

Skoda Yeti’nin Motor Seçenekleri Neler ve Performansı Iyi mi ?

Aracın 4 değişik motor seçimi vatanımızda bulunuyor. 1.2 TSI, 1.4 TSI, 1.6 TDI ve 2.0 TDI 4×4 modelleri ile ikinci el olarak satışta bulunuyor.

En fazlaca tutulan motor alternatifi 1.6 TDI modeli olurken minimum tutulan modeli ise 2.0 TDI 4X4 modeli olmuş durumda. Şunu da söylemek gerek, 1.2 TSI motor alternatifi hariç başka motor seçeneklerinin hiçbirinde aracınız yol yokuş bayılma yaşamaz. Sadece 1.2 TSI modeli performans bakımından birazcık yetersiz kalmış benzer biçimde gözüküyor.

  •  1.2 TSI modeli 105 beygir kuvvetine haiz ve 175 NM tork üretiyor. 0 – 100 km süratlanması ise 11.2 saniye olarak belirleme edilmiş. Benzinli aracın maksimum sürati ise 177 km/h. Önden çekişli bu modelin 6 ileri manuel vitesi bulunuyor.
  •  1.4 TSI modelinin tam 125 beygir kuvveti var ve bu motor kuvveti ile 200 NM tork üretiyor. Çoğu zaman yokuşlarda problem yaşamayacağınız bu motor 0 – 100 km süratlenmesini 10.9 saniyede tamamlamış. Gene 6 ileri manuel vitesten meydana gelen benzinli bu aracın maksimum çıkabileceği sürat ise 179 km/h olarak ölçülmüş.
  • 1.6 TDI motor alternatifi vatanımızda en fazlaca tutulan model olmuş durumda. 105 beygirlik bu motor 250 NM tork üretmekte. Yarı otomatik vitese haiz bu motor alternatifi 0 – 100 km süratlenmesini 12.2 saniyede tamamlarken maksimum sürati da 175 km/h olarak ölçülmüş. Dizel bulunmuş olduğu içersinde tercih edilen 1.6 TDI motor alternatifi 7 ileri yarı otomatik vitese haiz.
  •  2.0 TDI 4×4 modeli ise vatanımızda yalnızca 2 tane ikinci el olarak satılıyor. Fiyatından kaynaklı tutulmuyor olabilir sadece fazlaca iyi performans değerlerine haiz. Tam 150 beygirlik bu motor 340 NM tork üreterek sizi yollarda son aşama rahat ettiriyor. Dizel modelin maksimum çıkabileceği sürat 199 km/h.

Skoda Yeti Ne Kadar Yakıyor ?

  • Skoda Yeti 1.2 TSI, şehir içersinde 100 kilometrede 7.1 litre yakıt tüketiyor şu demek oluyor ki kilometrede 33 kuruşluk bir yakıt kullanımı var. Şehirler arası uzun yollarda bu sayı 5.4 litreye düşerken 1.2 TSI motoruyle Yeti averaj olarak kilometrede 37 kuruşluk yakıt tüketiyor.
  •  Skoda Yeti 1.4 TSI modeli ise şehir içersinde her 100 kilometrede 6.7 litre yakıt tüketiyor. Kent haricinde 4.6 litrelere kadar düşen yakıt kullanımı averaj olarak 5.4 litre olarak hesaplanmış. Kısaca Skoda Yeti 1.4 TSI motoruyla her kilometrede 33 kuruş yakıt tüketiyor.
  • Skoda Yeti 1.6 TDI motor alternatifi Yeti’nin minimum yakıt tüketim değerlerine haiz modeli. Kent içersinde 100 kilometrede 5.7 litre yakıt kullanımına haiz bu motor metropoller arası uzun yollarda 4.7 litrelere kadar düşüyor. Averaj olarak 1.6 TDI motor her kilometrede 30 kuruş yakıt tüketerek kendi segmentinde minimum yakıt tüketen modellerden biri olmayı başarmış ve bu amaçla de çokca tutulan bir motor olmuştur.
  • Skoda Yeti 2.0 TDI ise o denli iyi performansa rağmen averaj olarak kilometrede 29 kuruş yakıt tüketerek Yeti’nin minimum yakan aracı olmayı başarmış. Nedendir kim bilir asla tutulmayan bu model, hem performans hem yakıt kullanımı yönünden Yeti’nin en avantajlı motoru olarak öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir