Airbag Işığı Nasıl Söndürülür

airbag

Airbag Işığı Nasıl Söndürülür

Airbag lambası bir bozuklukdan fazlaca güvenliğimizi ilgilendiren bir donanım bulunmuş olduğu amacıyla, bir bozukluk halinde kuşkusuz herkesi tedirgin eden bir hal. Aracını satacak olan şahıslar amacıyla de tam bir karabasan. Bu sebeple airbag ışığı yanan bir aracı kimse alabilmek istemeyecektir. Her insanın aklında acaba airbaglerde sorun mu var benzer biçimde sorular oluşacaktır.

Gerçekte airbağ ışığı yanma sebepleri nedir, Yanma şekillerine nazaran bozukluğun deposu olabilecek halleri sizler amacıyla alçakta listeledik.

Airbag Lambası Niçin Yanar

Airbağ ışığı Iyi mi Söndürülür Yazının En Altında Çözümü Açıklanmıştır

  • Airbag Lambası Yanıp Sönüyor.
    Bu hal aracın ilk çalıştırmasında ortaya gelir. Airbag lambası yanıp sönmeye adım atar. Çoğunlukla stop edip gene çalıştırdığınız vakit söner. Bu hal airbağ mekanizmasının ani şişmelere hazır olmama halidur. Bilinmiş olduğu benzer biçimde hava yastığı sistemi sıkıştırılmış gazın ateşlenmesi ile çalışır. Vasıta ilk çalıştığında bu sistem döneme alınır ve döneme girdiğinde ise ışık söner. Anlık sorun meydana gelir ise sürekli yanıp sönme hali meydana gelir. Stop edince düzeliyor ise önemsiz bir sistem meseleu olabilir.
  •  Airbağ Lambası Asla Yanmıyor
    Bu hal genel anlamda yeni araç alan bireylerin başına sık sık gelir. Hava yastığı uyarı ışığı aracı çalıştırırken direk olarak yanması gerekir. Peşinden ise bir kaç saniye içersinde söner, Eğer asla yanmıyor ise
  1.  Gösterge Panelinde Ampül Patlamış Olabilir.
  2. Kasıtlı Olarak Sökülmüş Olabilir.
  3.  Gösterge Devrelerinde Problem Olabilir

Bu tip halde airbag çalışıyor mu çalışmıyor mu öğrenebilmek amacıyla aracı bilgisayara bağlamak gerekecektir. Bir çok araç satılmadan evvelce bozukluk ışıkları deaktif edilir.

Airbağ Işığı Devamlı Yanıyor İse

Airbağ ışığı sürekli yanıyor ise ve daha evvelce bu tür bir bozukluğuniz yok ise olası sebepleri

Güvenlik Kemeri Sensör Bağlantılarında Temassızlık
• Koltuk Hava Yastığı Sensör Düğmelerinde Temassızlık
• Airbağ Mekanizmasında Problemler
• Direksiyon yada Konsol sökümü ve ekibi arkasından haller
• Elektirik Arızaları

Eğer aracı aldığımdan bu yana sürekli yanıyor diyorsanız

• Daha evvelce Onarım Edilmiş Olabilir.
• Daha evvelce Açılmış Olabilir.

Airbag Lambası Nasıl Söndürülür.

Çoğu zaman Anlık olan sürekli olmayan hallerde aracın stop edilip gene çalıştırılması söz hususu bozukluk lambasını söndürecektir. sadece daha kronikleşmiş kalıcı haller amacıyla Çözüm yolları alttadır.

Bazı Araçlarda Airbag açma kapama tuşu olur. Söz hususu tuş kapatılmış olduğu vakit airbağ ışığı durağan(durgun) yanıyor olarak görülür. Bunu fark edemeyen araç kullanıcıları bozukluknın çözümü amacıyla bol miktarda süre harcar fakat bozukluğun deposu yalnızca açılmış bir düğme olabilir. İlk olarak aracınızda bu tür bir düğme var ise on / off yerini denetim edin. Çoğu zaman Tüm peugeot modellerinde bu düğme bulunur.

• Koltuk altındaki Sensörler Denetim Edilir.
• Güvenlik Kemer Sensörleri Denetim Edilir
Vasıta OBD Aletine Bağlanarak Arıza Kayıtları Okunması mümkün

Daha değişik Problemler ve Çözümleri amacıyla araç ile ilgili daha fazlaca informasyon ve belirleme yapılması gerekecektir. Sadece can güvenliği amacıyla airbag uyarı / uyarı ışığını öneme alın ve bir an evvelce çözümünü arayın

One thought on “Airbag Işığı Nasıl Söndürülür

  1. 1999 opel astra aracımda kronik olan direksiyon kapağındaki korna dūğmeleei yırtıktı bugün airbek kapağını kendim değiştirdim airbeki söktükten sonra aracı çalıştırmak zorunda kaldım kapağı monte edip aracı çalıştırdığımda airbek lambası sürekli yanmaya başladı çözümü nedir?teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir