Yağ Yakan Arabaya Ne Yapılmalıdır Çözümü Nedir

yag yakan arac

Yağ Yakan Otomobile Ne Yapılmalıdır Çözümü Nedir

Motorda yağ yakma problemi, düzeltilmesi son aşama masraflı bir bozukluk bulunmuş olduğu amacıyla, motor indirmeden tamiri amacıyla en oldukca araştırma oluşturulan problemlerden birisi. Birçok forumda ve blogda bu husus ile ilgili olarak birbirinden tutarsız açıklamalar var. Bizde Tüm araç yağ yakmaya çözüm diye verdiği önerileri tek tek kontrol ettik ve neticelerini raporladık.

Özetlemek gerekirse tüm denediğimiz yollar ve aldığımız neticeler alttadır. Eğer aracınız yağ yakıyor ise sonuna kadar okuyun.

Yağ Yakan Motora Ne Yapılır?

10w 60 Kalınca Yağ Kullanmak : Yağ yakan motora yapılması lüzumlu olanlar ile ilgili olarak en bilindik ve ilk akla gelen çözüm motor yağını kalınlaştırmaktır. 10w 60 tam bileşik yağlar ile bozukluğun çözümü hususunu yağ yakan bir araç ile kontrol ettik.

Kalınca Yağ Testi : Peugeot 206 GTI: Sonuçlar; 10-60 yağ hususlduktan sonrasında tecrübe etme yapılmış oldu, egzozdan duman atması belli belirsiz azalsa da yağ yakma bozukluğu aynen devam etti. Asla tesirsiz değil sadece %100 engelleme hususu ile ilgili yetersiz kaldı. Problem Çözme hususu ile ilgili tesirleri 10/2,

Motor Yağı Katkıları ve Korucuları Kullanmak ; Motor katkıları, bilhassa yıpranmış motorlarda nano boşlukları doldurarak yağ yakmayı önlediği söylentilerini herkez duymuştur. Gerçek bir yağ yakan vasıtada bunu kontrol ettik. Hem de üst kapak ve subaplar amacıyla tesirli olan bir katkı da ekledik. Kullandığımız Katkılar Sonucu Veriler

Motor Koruyucu Testi : Peugeot 206 GTI: Sonuçlar; Koruyucu ilk koyduğumuzda sorun büyük oranda azalmış şeklinde görünse de birkaç gün içersinde aynı duruma geri döndü, Tahminimiz motor yağında tespit edilen katkının süre içersinde yağ ile eş güdümlü yakılarak atılmış olduğu. Tam olarak netice vermese de motora yapmış olduğu pozitif yönde etki oranları: İlk 1 Hafta 10/5, Bir haftadan sonrasında 10/1 e kadar düşmekte.

Tüm Kontrol Neticeleri ve Probleminin Çözümü : Aracın katkılar, kalınca yağlar ve koruyucular ile kesilemeyen yağ yakma bozukluğu sebebi ile motoru indirerek yağ yakma sebebini bulduk. Aracımız sekman kırması sebebi ile yağ yakıyormuş. Sekmanlar değişti ve sorun tamamiyle düzeldi.
Bazı dostlar söz hususu çözümleri denediklerini ve işe yaradıklarını söylemiş. Fakat bizim aracımızda işe yaramadı. Bunun sebebi galiba her aracın yağ yakma sebebinin değişik olması, Fakat Motor ustalarının ortak kanısı yağ yakan bir aracın tek çözümü motorun sökülme sidir şeklindedir. Doğal olarak ki aracımız amacıyla yağ yakma probleminin çözümüne parça ve işçilik dahil 3200 TL Para Harcadık (2016 Yılı Ağustos Ayında) Aldığımız yağ ve katkılar ile toplamda yağ yakma bozukluğuna 3500TL para harcamış olduk.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir