Uygun Ucuz Fiyatlı Bayanlara Özel Arabalar Nelerdir ?

bayan arabalari

Uygun Ucuz Fiyatlı Bayanlara Özel Arabalar Nelerdir ?

Bayanlara Özel Otomobil Modelleri ve Fiyatları
Kullanım basitliği gerçekleştiren ve bayanlar amacıyla en ideal otomobil modellerini bir araya getirdik! Bayanlar amacıyla en ideal otomobilleri görmek amacıyla tıklayın!

Günümüzde büyük metropoller başta olmak suretiyle hanımefendilerin sokakta, iş yerlerinde, bankada, sporda, trafikte, özetle toplumsal yaşamın her bölümünde zenginliği ve faaliyeti hızlıca artıyor. Hal bu tür olunca, yalnız ev-içi yaşam değil, kamusal yaşam da yeniden şekilleniyor, hanımefendilerin etkili bireyler olarak yer almış olduğu bir dünya durumuna geliyor. Her ne kadar ilk hesaba katıldığında akla gelmese de otomotiv sektörü, hanımefendilerin toplumsal yaşama iştirakı ile beraber hızlıca dönüşen sektörlerin başlangıcında geliyor. Gün geçmiyor ki dünyaca meşhur otomobil markaları yeni yüzyılın hanımlarına yönelik bir model çıkarmasın.

Bayanlara hitap eden otomobiller denince aklımıza çoğu zaman küçük, kompakt, kullanımı rahat, tercihen otomatik vitesli ve albenili renklere haiz otomobiller geliyor. Oysa ki bubugünümüzde fark bu kadar kolay değil. Zira sürücü koltuğunun güneşliğinde ayna bulunmayan otomobil modeli adedi yok denecek kadar azca. Bu sebeple de sorulması ihtiyaç duyulan sorular, elemeye destek olacak kriterler her geride bıraktığımız gün artıyor. Bu noktadan yola çıkarak otomobil almaya kabul eden gereksinim sahipleri amacıyla de “Sıfır otomobil mi almalı, yoksa ikinci el mi?”, “Benzinli mi almalı, dizel mi?”, “Fiyat-performans seviyesine baktığımızda hangisini tercih etmeli?” şeklinde sorular, sektöre yönelik araştırmalarda sorulması ihtiyaç duyulan öncelikli sorular olarak karşımıza çıkıyor.

bayan arabalari

En Güzel Hanımefendi Otomobilleri

Güzellik teriminin göreceli bulunmuş olduğu hesaba katıldığında, “Güzel olan kullanımı kolay değil, kullanımı kolay olan güzeldir” sözünden yola çıkmakta yarar var. Ilk olarak, esas alım kriterinizi saptamak ve alacağınız ürünün sizin amacınıza hizmet edip etmediğini denetim etmek gerekiyor. Günümüzde en oldukça tercih edilen hanım otomobil modellerine baktığımızda, modelleri şu kıstaslara gore gruplamak mümkün:

Uygun fiyatlı hanım otomobilleri: Aslına bakılırsa, fazlalığı küçük segment kapsamına giren otomobiller, ideal fiyat arayan bir kişi amacıyla son aşama avantajlı. Buna karşın, bubugünümüzde sıfır kilometre otomobil alabilmek amacıyla minimum 55.000 TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor. Bu kapsamda, 55.000-70.000 TL aralığında satışa yayılan sıfır model ucuz hanım otomobillerinde şu modeller ön plana çıkıyor: Hyundai i20, Fiat Panda, Opel Corsa, Renault Clio, Skoda Fabia, Toyota Yaris, Nissan Micra.

Minik hanım otomobilleri: Günümüzde, yüksek arabalardan hoşlanan hanımefendilerin seviyesi gittikçe artsa da hala hanımefendilerin birçoğu küçük otomobil kullanmayı tercih ediyor. Büyük kentlerdeki trafik problemi, dar sokaklar, park etme problemleri, hanımefendilerin küçük otomobil tercih etme sebeplerinin başlangıcında geliyor. Hatta bu sebeplere ek olarak düşük motorlu taşıtlar vergisi ve azca benzin kullanımı ile küçük otomobiller, madalyonun diğer yüzünde, erkekler nezdinde de bir fazlaca popülerleşmekte. Audi A3, BMW 118i, Mercedes A180, Mini Cooper, Volkswagen Golf, Volkswagen Polo, Honda Jazz, Opel Astra, Seat Ibiza, Citroen C3, Nissan Juke, Ford Fiesta, Fiat 500, Peugeot 208, Kia Picanto, Hyundai i20, Alfa Romeo Giulietta bu başlıkta öne çıkan modeller olarak ilgi çekiyor.

Hanımefendi spor otomobilleri: Eğer bir sürat tutkunuysanız ve daha hususi bir sürüş tecrübesi amacıyla spor hanım otomobili arıyorsanız, Porsche, Jaguar, Mercedes ve BMW şeklinde markaları takip etmenizde yarar var. Lüks bir otomobil tercih edecekseniz bilhassa BMW 2 serisini, Mercedes AMG C63 ve Audi TT modelini; daha ideal fiyatlı bir spor hanım otomobili arıyorsanız da Mazda MX-5, Hyundai i30 N, Hyundai Genesis Coupe ve Peugeot 208 GTi modellerini dşayetlendirebilirsiniz.

Hanımefendi otomobili denildiğinde çoğu zaman otomatik vites tercihi akla geliyor. Türkiye’de oluşturulan incelemelera da bakıldığında sonucun bu genel kanıyı desteklediğini söylemek mümkün. Sıkışık şehir trafiğinde oran olarak daha rahat bir sürüş tadı veren, sürekli debriyaja basma, gaz ve fren dengesini kurma zorunluluğunu ortadan kaldıran otomatik vitesin, kentli şahısnin tercihi olması kuşkusuz kaçınılmaz. Sadece buna kural dışı oluşturan, düz vitesi yeğleyen maceracı bayanlar da yok değil. Bununla beraber düz vites ile otomatik vites tercihi içinde otomobil modeline gore değişen minimum 5.000-6.000 TL’lik farkı da unutmamak gerek. Netice olarak, eğer ki gün boyu yoğun şehir trafiğinde otomobil kullanacaksanız, otomatik vitesli hanım otomobilleri amacıyladen seçim yapmanız daha yararlı olacaktır.

İkinci el Hanımefendi Otomobilleri

Sıfır kilometre otomobil alabilmek bir çok şahısnin düşsel olsa da Türkiye’de artan otomotiv tutarları ve vergi oranları ile eş güdümlü 2017 yılının sonlarına doğru sıfır kilometre araç piyasası daralırken, ikinci el otomobil piyasası hızlıca canlanmaya başladı. Bu detayları alacağınız araca karar verirken göz önünde bulundurmak sizin amacıyla avantajlı olacaktır. Bununla eş güdümlü, arabayı kullanacak şahısnin yeni bir sürücü olup olmaması vereceğiniz sonucu şekillendirmede öncelikli olmalı. İkinci el hanım otomobilleri, çömez sürücüler amacıyla hem bir fırsat hem de mantıklı bir alternatif sunuyor. Acemilik döneminde kaçınılmaz olan hataların ve kazaların sıfır model bir otomobil yerine ikinci el bir taşıtta yapılması ödenecek ziyanı nerdeyse yarı yarıya indiriyor. Dahası, usta bir sürücü olduktan sonrasında sıfır kilometre araç sahibi olmak, aracı kullanım zamanını de uzatacağından size her şekilde yarar sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir