2020 Renault Clio 4’ün Motorlarını ve Donanımlarını İnceledik

Clio 4

Yerli oluşu, güçlü motorları ve hoş tasarımı ile Renault Clio, 21. Yüzyılın en çok sevilen küçük hatchback otomobillerinden birisidir. Beşinci nesli tanıtılmış olmasına rağmen dördüncü nesli de sıfır olarak satılmaya devam ediliyor. Peki, fiyat avantajına sahip olan Clio 4’ün donanımları ve motor seçenekleri neler? İnceleyelim…

İlk İntiba…

Dördüncü nesil Renault Clio, 2012 yılında tanıtılmıştı. Yollarda görmeye başlamamız üzerinden sekiz yıl geçmesine rağmen kendisini hala sıfır olarak alınabilmekte. Beşinci nesil Clio’nun tanıtımından kısa bir süre öncesine kadar çeşitli dizel ve benzinli motorlar ile satıldıysa da şuanda kendisi tek bir motor seçeneği olan 0.9 litrelik TCe turbo benzinli motor (90 Ps) ve manuel şanzıman ile alınabiliyor. Bu motor-şanzıman ikilisinin yanında üç farklı donanım seçeneğinden birini seçerek Clio 4’ü satın alabiliyorsunuz.
Öte yandan aracın yaşı sebebiyle pek çok güncel teknolojik donanımı alamamanız ve motor seçeneklerinin kısıtlı olması maalesef ki Clio 4’ün albenisine ciddi bir gölge düşürüyor.

Clio 4’ün Donanımları:

Joy

Bütçe dostu ve baz donanım olan Joy, ucuz yollu bir şekilde Clio almanızı sağlayabilecek en iyi donanım seçeneği. Ancak park sensörü, kol dayama ve deri direksiyon gibi donanımların alınamıyor oluşu, konfor ve güvenlik arayan alıcıları hayal kırıklığına uğratacaktır.
Opsiyonlar: Ön sis farları, Yedek lastik, metalik boya.
Dış Ekipmanlar: Gövde rengi yan aynalar, Elektrikli ve Isıtmalı Yan Aynalar, Gövde Rengi Kapı Kolları, 15″ Çelik Jant Kapakları.
Konfor: Manuel Klima, Yol Bilgisayarı, Elektrikli Ön Camlar, Manuel Arka Camlar, Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Direksiyon, Arka Koltuk Sırtlığı 1/3-2/3 Katlanma Özelliği
Güvenlik: ABS-ASR-ESC, Curise Control, Hill Holder, Sürücü ve Ön Yolcu Hava Yastıkları, Ön Sıra Yan Hava Yastıkları, Halojen Farlar, LED Gündüz Farları, Lastik Basınç Kontrol Sistemi.
Multimedya: Direksiyondan Kumandalı Müzik Sistemi, USB-Bluetooth Bağlantısı.

Touch

Joy’da bahsettiğimiz pek çok konfor ve güvenlik donanımı eksiğinin Touch’ta giderildiğini görmek mümkün. Güncel bir multimedya ekranına da sahip olan bu donanım, çeşitli opsiyonlarla alındığında gayet ideal bir seçenek haline geliyor.
Opsiyonlar: Konfor Paketi (Ön Kol Dayama & Arka Park Sensörü), Ön Sis Farları, Yedek Lastik, Sabit Cam Tavan, Elektrikli arka camlar, Metalik Boya.
Dış Ekipmanlar: Gövde rengi yan aynalar, Elektrikli ve Isıtmalı Yan Aynalar, Gövde Rengi Kapı Kolları, 16″ Jant Kapakları.
Konfor: Manuel Klima, Yol Bilgisayarı, Elektrikli Ön Camlar, Manuel Arka Camlar, Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Deri Kaplı Direksiyon, Arka Koltuk Sırtlığı 1/3-2/3 Katlanma Özelliği
Güvenlik: ABS-ASR-ESC, Curise Control, Hill Holder, Sürücü ve Ön Yolcu Hava Yastıkları, Ön Sıra Yan Hava Yastıkları, Halojen Farlar, LED Gündüz Farları, Lastik Basınç Kontrol Sistemi.
Multimedya: Direksiyondan Kumandalı Müzik Sistemi, USB-Bluetooth Bağlantılı 7” inç Dokunmatik Ekran.

Icon

Clio 4 ürün gamının en üstünde Icon donanım bulunuyor. Otomobilin bütün meziyetlerinin sunulduğu donanımda ayrıca çeşitli opsiyonlar da alınarak konfor-güvenlik seviyesini daha da arttırabilirsiniz.
Opsiyonlar: Park Asistan Paketi (Elektrokrom Ayna + Ön-Arka Park Sensörü + Geri Görüş Kamerası), Yedek Lastik, Sabit Cam Tavan, Metalik Boya.
Dış Ekipmanlar: Gövde rengi yan aynalar, Elektrikli, Isıtmalı ve Otomatik Katlanır Yan Aynalar, Gövde Rengi Kapı Kolları, 16″ Alaşım Jantlar.
Konfor: Elektronik Klima, Yol Bilgisayarı, Eller Serbest Renault Card Sistemi, Otomatik Yanan Farlar, Yağmur Sensörü, Elektrikli Ön-Arka Camlar, Manuel Arka Camlar, Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Deri Kaplı Direksiyon, Arka Koltuk Sırtlığı 1/3-2/3 Katlanma Özelliği, Ön Koltuk Kol Dayanağı.
Güvenlik: ABS-ASR-ESC, Curise Control, Hill Holder, Sürücü ve Ön Yolcu Hava Yastıkları, Ön Sıra Yan Hava Yastıkları, Full Led Ön Farlar, LED Gündüz Farları, Ön Sis Farları, Lastik Basınç Kontrol Sistemi, Arka Park Sensörü.
Multimedya: Direksiyondan Kumandalı Müzik Sistemi, USB-Bluetooth Bağlantılı 7” inç Dokunmatik Ekran.

Clio 4 İçin İnanılmaz Teklif!

Salgın sebebiyle sıfır araç bulmanın zor olduğu şu günlerde Clio 4 almak isteyenler için bir fırsatımız var! Liste fiyatı 106.900 TL olan 0.9 litrelik turbo benzinli motorlu, Joy donanıma sahip Clio 4’lerden, sistemimize kayıtlı Kemal Tepretoğulları Otomotiv’de kısa bir süreliğine hemen teslim edilmek üzere Titanyum Grisi, Opak Beyazı ve Alev Kırmızı renklerinde 14 adet bulunmaktadır. Üstelik 98.000 TL’lik (Opak Beyaz almanız durumunda fiyat 96.700 TL olacaktır) avantajlı fiyatlar ile beraber!
Değerlendirmek ve fiyat teklifleri almak isterseniz aşağıdaki butona basarak fiyat talebi oluşturabilir; güncel otomotiv sektörüyle ilgili haberler almak için sitemize Üye olabilirsiniz.

Bir cevap yazın