Hyundai Getz Nasıl Bir Araba , Alınır Mı?

hyundai getz

Hyundai Getz Nasıl Bir Araba , Alınır Mı?

Hyundai getz Güney Kore malı olan Hyundai Motor Company olarak firmasında üretilen küçük 5-kapılı hatchback ve 3 kapılı modeli olan araba B sınıfındadır.2006 kasalar ve üstü makyajlıdır.

1.3, 1.4 DOHC, 1.5 CRDİ, 1.6 olarak 3 motor tipiyle üretilmiş bir araçtır, 2003 ile 2011 yılları arasında üretilmiştir.1.3 ve 1.4 DOHC olan motor tipinde TAM OTOMOTİK şanzuman mevcuttur. Diğer motor tipleri manueldir.1.5 CRDİ Motor ise Dizel yakıt sistemine sahiptir. Piyasası ortalama 23 bin ile 60 bin arasında değişkenlik göstermektedir.1.3 gitmez 12 subaplı 100 ü geçmeniz,araba sollamanız zordur, 1.4 DOHC olan 16 subaplı daha seni daha hızlı ve ortalama ikisininde yakıtları aynıdır.

Hyundai Getz Nasıl Bir Araba

Özellikle alt gelirli kişilerin aldığı ve memnun kaldığı bir araçtır Getz, Küçük hb sınıfında olduğundan dolayı gerek parça ucuzluğu gerekse kullanım kolaylığı nedeniyle bir çok insanın tercihidir.Özellikle 1.3 ve 1.4 DOHC motor tipinde otomatik şanzuman olduğu için BAYANLARIN TERCİH ETTİĞİ bir araçtır diyebilirim.Uygun yollu otomatik araç arayan bir çok bayan için sorun çıkartmayacak araçlardan biridir.Bence verilen parayı hak ediyor.Çünkü tam otomatik olmasından dolayı kaydırma yapmaz,şanzumanı kolay kolay sorun çıkarmaz.Ve araçta olması gereken özellikler var,teknoloji olarak çok gelişmemiş olsa bile,en sevdiğim özellikleri arasında

  • Araç haraket ettiğinde kapıları kilitlemesi.
  • Yakıt olarak LPG ile tasarruflu yakması
  • Boyunun küçük olmasına rağmen içinin geniş olması
  • Tam otomatik şanzuman olması
  • Parça ucuzluğu ve kolay bozulmaması gibi

Gibi etkenlerden dolayı 35-40 bin liraya tama otomatik alabilirsiniz.

Peki Getz 1.5 CRDİ ve 1.6 sı nasıldır

Dizel versiyonu 1.5CRDİ olan motor ortalama 5 litre falan yakar,baya hesaplı yakıtı, start modeli en boşudur,2006 öncesi VGT ve diğerleri 82 ps iken 2006 sonrasında crdi 88 VGT 110 ps dir.Accent era da vgt motor kullanıyor o yüzden tutulur bu motor.VGT nin amacı güç extra performanstır.Piyasası hızlı bir motor alınır.Tabi alıyorsanız 2006 sonrasına bakın.Çünkü öncesi makyajsız olan tutulmuyor ve çok altta makyajlıya göre.2006 ÖNCESİ 3 SİLİNDİR,SONRASI 4 SİLİNDİRDİR. 

1.6 olan ise tutulmamıştır. Ve tek kapıdır, zaten ilanlarda 3-5 tane vardır.1.6 105 ps motor lpg uyumlu sanruflu içi baya farklı özellik olarak ama tutulmamıştır nedeni ise yakıt ve 3 kapı olmasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir