Mercedes E 350 Coupé AMG Nasıl Bir Araba? Kullanıcı Yorumu

mercedes e 350 coupe amg

Mercedes E 350 Coupé AMG Nasıl Bir Araba? Kullanıcı Yorumu

Önünde yıldız olsun at arabası olsun diye boşuna dememişler. Bu hafta sonu Mercedes’in E 350 Coupe modelini test etme şansı buldum.
İlk olarak aracın özelliklerinden bahsedelim. Halen sıfır satışı mevcut olan araba 2017 yılında yollardaki yerini almış. Araçta 300 beygir gücünde, 370 Nm tork gücünde 4 silindir bir motor bulunuyor. Motor olarak zaten Mercedes’e diyecek bir lafımız yok. İç mekanına gelince, insanı gerçekten kendine hayran bırakıyor. Benim test ettiğim E 350 Coupe’nin içi beyaz tonlarda döşenmişti. İçerisine oturduğunuz zaman çok ferah bir ortam bulunuyor.
Ön göğüse harika bir ekran bulunuyor. Bütünleşik bir şekilde yerleştirilmiş ekran bulunuyor. anahtarı çevirdiğiniz zaman önce gösterge çıkıyor. Ardından multimedya açılıyor. Aracın ses sistemini biraz test ettim. Burmester imzalı sistemde, sesi son ayara açtığımda içerisinde durulamayacak kadar çok ses çıkarıyor. Ayrıca çok kaliteli bir ses sistemi var. Aracın içerisine oturduğumda gözüme çarpan ilk şey orta havalandırma deliklerinin oradan başlayıp multimedya sisteminin oraya kadar uzaman ahşap kaplama oldu. Çok harika düşünülmüş. Göze çok iyi hitap ediyor. Ayrıca start-stop düğmesi de üzerine parmak yaklaştırıldığı zaman aracın rengine uygun bir şekilde beyaza dönüyor.
Donanımı konusunda pek bir şey yazmaya gerek yok. Sırtınızın şeklini alan koltuktan tutun, 4 bölgeli klimaya kadar her şey var.

Mercedes E 350 Coupe AMG Kullanıcı Yorumu

Aracı aldıktan sonra şöyle bir test etme fırsatı buldum. Motoru bana nedense biraz zayıf geldi. Hani Mercedes’e biniyorum, daha performanslı bir araba olabilirdi dedim içimden. Özellikle şehir içi yokuş kalkışlarında kendi rakiplerine göre biraz daha performanssız kaldığını söyleyebilirim.  Ama Mercedes mühendisleri bu otomobili üretirken biraz yakıt ekonomisini düşünmüşler. Aracın şehir içi yakıt tüketimi yol bilgisayarında 9.1 litre olarak görülüyor. Şehir dışında ise 4.6 litre yaktığını sahibinden öğrenmiş bulundum. 1700 kilogram ağırlığında olduğunu da düşünürsek oldukça mauk bir seviye bu. Yani ekonomik yakıtlı bir premium spor araba karşımıza çıkıyor.  Aracın maksimum çıkabildiği hız ise 250 km/s olarak ayarlanmış. Tek kapı bu aracın arkasına oturduğunuz zaman iki kişi rahatlıkla sığabiliyor. 1.80 boyunda bir kişinin aracı sürdüğünü düşünürseniz, arka tarafta oldukça büyük bir diz mesafesi kalıyor.  Mercedes E 350 Coupe AMG’de 9G-Tronic şanzıman kullanılmış. Vites geçişleri hiç hissedilmiyor. Süspansiyon sistemi spor araba olduğu için oldukça sert. Şehir içi sürüşlerde kasislerden geçerken fazlasıyla kendini hissettiriyor. Ancak yüksek hızlarda kullanımda yol tutuşunu maksimum seviyede sağlıyor. Kapı kolu gibi yerlerde bulunan ahşap kaplama Mercedes’in lüks anlayışına uyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir