Mercedes CLS 350 CDI Nasıl Bir Araba? Kullanıcı Yorumu

mercedes cls 350

Mercedes CLS 350 CDI Nasıl Bir Araba? Kullanıcı Yorumu

Dünyanın belkide bir numaralı otomobil markası olan Mercedes’in CLS 350 CDI BlueEfficiency modelini test etme şansı buldum.
Dün akşam bu canavar ile yaklaşık 100 kilometrelik bir sürüş yaşama şansına sahip oldum. Benim kullandığm CLS 350 CDI 2012 model bir Mercedes – Benz’di. Bu aracın en belirgin özeliği 265 beygir motorunun, sürekli 4 çeker olarak gücü yola yansıtmasıydı. Yani arabada sizi koltuğa yaıştıracak kadar güç vardı. Araç ile önce Ankara çevre otobanına çıktım. Şöyle gaza bir abanıyım bakalım dedim ve gazı kökledim. İbre 200 km/s olmuştu ve ben bunu fark edemedim. Yani premium marka hissini tam anlamıyla size hissettiriyor zaten.
Mercedes  CLS 350 CDI BlueEfficiency’nin donanım ve teknik özellikleri uzun uzadıya saymayacağım. Ama elektrikli koltuklardan tutun, deri döşeme, 4 bölgeli klima, masaj yapan koltuk vs. vs. her şey bu arabada mevcut. Sahibi ile yakıt tüketimini konuştuğumda sakin kullanımda şehir içi 9 litre şehir dışı ise 6 litre yakıt tüketiyormuş. Yani bu denli iri cüsseli bir araba için oldukça az bir değer bunlar. Yedek parça konusunda ise hiç bir sıkıntı yokmuş. Ama parçaları biraz pahalıymış. Ama Mercedes kullanan birisi parçanın fiyatını düşünmez diye tahmin ediyorum. Neyse aracımıı incelemeye geri dönelim.

Mercedes CLS 350 CDI Alınır Mı ?

Aracın vites geçişleri hiç fark edilmiyor. Performans olarak ta oldukça güzel, ama ben bu arabayı
almazdım. Neden almazdın diye soracak olursanız. Benim boyum 1.80 cm olmasına rağmen kafam tavana değmeye çok az kalıyor. Araca binip inerken iki defa kafamı tavan kapı çıtasına çarptım. Yani her şey performans, donanım ve güvenlik değil. Bana göre bir kişi aracın içine bindiğinde kendini ferah hissedecek. Kendimi tabuta kapatılmış gibi hissettim. Azıcık bile bir Klostrofobiniz varsa bu Mercedes kesinlikle sizin için ideal değil.
Sıfır Mercedes  CLS 350 CDI BlueEfficiency’nin fiyatına açıp Mercedes – Benz internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Ancak benim kullandığım 2012 model CLS 350’nin fiyatı şuan için 300 bin lira civarlarında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir