Chevrolet Rezzo Nasıl Bir Araba? Kullanıcı Yorumları

chevrolet rezzo

Chevrolet Rezzo Nasıl Bir Araba? Kullanıcı Yorumları

Chevrolet’in Türkiye pazarına ilk girdiği yıllarda satmaya başladığı geniş ve yüksek aile otomobili olan Rezzo’yu test etme fırsatı buldum. 
Rezzo yerden yüksekliği, geniş iç hacmi tam bir aile arabası olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de 2004 ve 2008 yılları arasında satılmış olan Rezzo’nun tüm modelleri 1.6 litre motor hacmiyle satışa sunulmuştur. 1.6 litre motor 108 beygir güç ve 145 Nm tork güç üretiyor. Aracın boş ağırlığı ise yaklaşık 1.300 kilogram.

Chevrolet Rezzo Performans ve Donanım

Rezzo sınıfındaki diğer otomobillere göre oldukça ucuz bir ikinci el değerine sahip. Bunun sebebi Chevrolet’in ülkemizde fazla tutulmuş olmamasından kaynaklanıyor olması. Neyse aracımızın donanımına gelelim. Tek çeşit donanım paketiyle satılan Rezzo’da dijital klima, abs, 4 cam otomatiği, sürücü ve yolcu hava yastığı gibi donanımları bulunuyor. Yani kısacası bu fiyatlara alınabilecek en donanımlı arabalardan bir tanesi. Yedek parça konusuna gelirsek, motor parçalarını bulmakta Türkiye’nin hiç bir yerinde sıkıntı çekmezsiniz, ancak kaporta aksamında parçaları biraz pahalı.

Chevrolet Rezzo Kullanıcı Yorumu

Aracı aldıktan sonra önce şehir içinde test etmeye karar kıldım. Kullandığım araçta lpg mevcuttu ve tek benim olmama rağmen yokuşlarda neredeyse yerinden kalkamayacak kadar motor zayıf kalıyordu. Ağustos sıcağıydı klimayı çalıştırdım motor daha da bayıldı. Klimasının bakımlarının tam olmasına rağmen soğutma performansı bana yeterli gelmedi. İnternetten yaptığı araştırmalar sonucunda başka kullanıcılarda klimasının zayıf olmasından dert yakınmışlar. Şehir içi testi için benden tam not alamayınca biraz da uzun yol testine geçelim dedim. Ankara kuzey evre otobanında araç ile şöyle bir hız yapıyım dedim. Araçta 120 – 130 kilometre hızlara kadar ses yalıtımı oldukça iyi. Daha üst devirlerde araç içine ses alıyor ama çok rahatsız edici bir ses değil bu. Hızlanmasından uzun yol testinde de memnun kalmadım. İçine 4 kişi bindirip birde klimayı açınca aracın çekeceği acıyı düşünemiyorum bile. Yakıt tüketimi biraz fazla olduğunu ilk sahibi olan arkadaşımdan öğrendim. Şehir içinde 12 – 13 litre şehir dışında 8 litrenin altına düşmediğini söyledi. Bu adam yaklaşık 15 yıldır bu arabanın sahibi.
Kısacası Chevrolet Rezzo alınır mı derseniz, ben performans istemiyorum ama 30 bin liraya geniş ve donanımlı bir araba arıyorum diyorsanız alınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir