Alfa Romeo Giulietta Nasıl Bir Araba, Alınır Mı?

alfa romeo giulietta

Alfa Romeo Giulietta Nasıl Bir Araba, Alınır Mı?

Alfa Romeo Giulietta C segmenti araçlar içerisinde bu fiyatlara alınabilecek bir otomobil.

Fiat grubunun Bravo ile yakalamaya çalıştığı ancak istediği başarıyı elde edememesi üzerine, üretmeye başladığı otomobil olan Giulietta özellikle tasarımıyla dikkat çekiyor. Giulietta, tasarım olarak her kesimden insanın dikkatini çeken bir otomobil. Ülkemizde 2011 yılından itibaren satılmaya başlanan Giulietta’nın 1.4 Turbo beslemeli, 1.6 JTD yani dizel, ve 1.75 Turbo beslemeli motor seçenekleri bulunuyor.  1.4 motorlu olanları şehir dışı normal kullanımda 5 litre, şehir içi 8 litre yakıt tüketiyor. Dizel motorlu seçeneklerinin de yakıtları aynı seviyede.

Giulietta Performansı

1.4 turbo beslemeli motora sahip olan Giuliettalar, 120 beygir, 206 Nm tork güç üretiyor. Bu verilere göre performans olarak alıcılarını üzmeyecektir. Ayrıca 1.4 motorlu olması vergi ücreti açısından avantajlı olarak duruyor.  1.6 JTD olanlar ise Fiat’ın Bravo modellerinde kullandığı 1.6 multijet motorlarıyla aynı. 105 beygir, 320 Nm tork üreten motoru sayesinde yüksek hızlara kolayca çıkabiliyor.

Giulietta Malzeme kalitesi

Aracın ön konsolu sert plastikten üretilmiş. Yani premium bir iddiası yok. Bazı modellerinde kapı kollarında krom kaplama gibi detaylar bulunuyor. Kadran ışıkları beyaz olarak seçilmiş. Koltukları kumaş kaplama ve sert bir süngeri var.

Giulietta Kullanıcı Yorumu

1.4 Turbo motoru olanını bizzat test ettim. Araç ile şehir içi ve şehir dışı kullanım yaptım. Araç yalıtım konusunda orta seviyede buluyor. 120 kilometre ile 150 kilometre hız arasında giderken, araç size verdiği güven hissini kaybettirmiyor. Ancak 150 km/s hızdan sonra yol tutuşunun düştüğü kendini belli ediyor.  Yol tutuşu bir focus kadar olmasa da, kötü sayılmaz. Giulietta’larda kronik olarak ön yolcu hava yastığı yeri çatlıyor. Benim kullandığımda durum böyleydi, internetten yaptığım araştırmalar sonunda pek kişinin bu sorunla karşılaştığını öğrendim. Araç yol sesini içine fazla almıyor.  Ülkemizde fazla tutalan bir marka olmayan Alfa Romeo, Giulietta modelini de fazla satamıyor. Tutulmadığından dolayı düşük fiyatlara bulmak mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir