Belgesini Değiştirmek Yenilemek İçin Yapılması Gerekenler

ehliyet yenileme islemleri

Belgesini Değiştirmek Yenilemek İçin Yapılması Gerekenler

Eski sürücü belgeleri artık değiştiriliyor ve yerine yenileri veriliyor. Bir çok kişi yeni bir sürücü belgesi almak için ne yapması gerektiğini bilmiyor. İşte adım adım sürücü belgesini yenilemek için yapılması gerekenler.

Adım 1- İlk olarak 199 numaralı telefonu ya da https://randevu.nvi.gov.tr adresine giderek bir randevu alın. Muhtelemen 15 günlük bir randevu süresi verecekler.

Adım 2- Randevunuzu aldıktan sonra gerekli belgeleri temin edin.

Sürücü belgesi değişimi için gerekli belgeler.

  • Eski ehliyet (sürücü belgesi)
  • Kimlik belgesi
  • Sürücü olur sağlık raporu ( Aile hekimliğinden Devlet Hastanelerinden veya özel hastanelerden alınabilir. Bağlı bulunduğunuz aile hekimliği ücretsiz olarak vermektedir. Raporu almaya giderken yanınızda bir adet biometrik fotoğraf götürmeniz gerekmektedir.)
  • 2 Adet Biometrik fotoğraf
  • Banka dekontu ( Sürücü belgesi yenileme harcı ücreti 13 TL + Vakıf Bedeli 2 TL bir kamu bankası ve ptt şubelerine yaıtırılmalıdır.)
  • Kan grubunu belirleyen belge (Genelde aile hekimliğinden alınan raporlarda mevcut, ancak nüfus müdürlüğüne gitmeniz sırasında kendi beyanınızda kabul ediliyor.)
Adım 3- Randevu vaktiniz geldiği zaman nüfus müdürlüğüne başvuruyorsunuz. Parmak izi okutmasının arından, sizden yukarıda sayılan belgeleri istiyorlar. Ardından ehliyetiniz Yaklaşık 1 hafta içerisinde adresinize gönderiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir