Renault Twingo Nasıl Bir Araba, Alınır mı?

renault twingo

Renault Twingo Nasıl Bir Araba, Alınır mı?

Renault’un küçük otomobili olan Twingo’nun nasıl bir araba olduğu hakkında konuşalım.
Evimizde C segmenti bir aile otomobilimiz hali hazırda var. Ancak o arabayı genelde eşim kullandığı için tek benim kullanacağım park problemi olmayan, az yakan ve yedek parçası bulunan aynı zaman da 15 bin lira civarında piyasası olan bir arabaya ihtiyacım vardı. Aslında bu paraya daha farklı arabalarda alabilirdim. Ancak benim için olmazsa olmaz araçta klima ve cam otomatiğinin olmasıydı. Twingo ise bu şartları bana sağlıyordu. Bir bayan ve genç arabası olarak twingo harika bir seçim diye düşünerek aracı aldım.
Renault Twingo hakkında kullanıcı yorumu isterseniz hemen yapalım. Benim1998 model Twingo’da klima ve cam otomatiği bulunuyordu. 1.2 litre hacimli 58 beygir 93 Nm tork gücünde bir motora sahip. Aracın ağırlığı ise 845 kilogram. Aldığım ilk günden bu yana 2 sene zaman oldu. Bana bir kez bile arıza açmadı. Peformans olarak pek bir şey beklemeyin. Mesela 130 km hızın üzerine çıkıldığıda arabanın yolda tutunması çok zayıf. Ancak uzun yola rahatlıkla gidiyor. Bagajı oldukça dar, hani şu çekçekli bavullardan iki tanesini almaz. Ama şehiriçi kullanım için harika. LPG ile uyumlu olan motoru şehir içi 7 litre yakıt tüketiyor. Bu arabayı alacak kişi en fazla iki kişi kullanabilir. Arka koltuklara yetişkin birisinin oturması imkansız. Diz mesafesi çok dar, hatta diz sığmayacak kadar dar.
Renault Twingo’nun bilinen kronik bir sorunu bulunmuyor. Dediğim gibi iki yıl boyunca bana arıza açmadı. Ancak bakımlarını aksatmadan yaptım. Yedek parça sıkıntısı renault olduğu için çekmezsiniz. Kaporta aksamı parçaları her yerde bulunmuyor, ama motor parçalarını rahatlıkla bulabilirsiniz.
Renault Twingo alınır mı diye soracak olursanız benim gibi kişisel olarak kullanacaksanız veya genç ve bayan için ideal bir araba.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir