Megane 3 Ve Fluence Sabah İlk Marşta Çalışmama Sorunu Çözümü

megane 3 fluence tek marsta calismamasi

Megane 3 Ve Fluence Sabah İlk Marşta Çalışmama Sorunu Çözümü

Renault’un 2010 ve 2012 yılları arasında Megane 3 ve Fluence benzinli araçlarında kullandığı motorlarda ortak bir sorun olan, sabah ilk marşta çalışmama ve geç çalışma sorununun çözümü hakkında konuşacağız.
Megane 3, faz 1 1.6 lt 16 v K4M kodlu motorun soğuk havalarda ilk marşta çalışmamasının çözümü. 2010 ve 2012 yıllarında arasında üretilen bu motor Megane 3 ve Fluence benzinli araçlarda kullanılmıştır. Sorunun aslı “Renault Megane 3 ve Fluence model araçların, soğuk havalarda sabahları tek marşta çalışmaması” olarak geçiyor. Çünkü bu sorun Megane 3 ve Fluence‘nin kronik bir arızası.
2010 model megane 3 ve bazı fluence sahipleri, kışın soğuk havalarda geç çalışma veya tek marşta çalışmama gibi sorunlarla karşılaşıyorlar. Arabanın motoru ısındıktan sonra böyle bir sorun ortadan kalkıyor, ancak soğukken çalışmıyor. Motor soğukken geç çalışma veya tek marşta çalışmama gibi şikayetleri bulunan Megane 3 kullancılarının yaptırması gereken ilk şey araçlarını yetkili bir servise götürmek olmalı.
Araçlar enjeksiyon beynindeki yazılım hatası nedeniyle çalışmamaktadır. Bu sorunun çözümü için, en yakın Renault yetkili servisine giderek yazılım güncellemesi isteyebilirsiniz. Renault bu arızanın gizli ayıp olduğunu kabul etmiştir. Bu sebeple serviste herhangi bir ücret vermeksizin, sizde megane 3 aracınızın enjeksiyon beyni yazılımını güncelleştirebilirsiniz. Şayet yetkili servis size bunu yapamayacağını söylerse, Renault genel merkezi ile iletişime geçerek sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir