Araba Pazarından Otomobil Alınır Mı ?

araba pazarindan araba almak

Araba Pazarından Otomobil Alınır Mı ?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte arabalarda artık internet üzerinden satılmaya başlandı. Hatta yapılan bir araştırmaya göre ikinci el olarak satılan her 10 araçtan 7 tanesi internet üzerinden, 2 tanesi oto pazarı ve galeri gibi yerlerde 1 tanesi de tanıdık vasıtası ile satılıyor.

İnternet üzerinden insanlar yorulmadan onlarca arabaya ulaşabiliyor. Oto pazarlarında ise arabalar geniş bir alana yayıldığı için istenilen arabayı bulmak zor oluyor. İki türlü de istenilen arabayı bulmanın avantajları dezavantajları var. İnternet üzerinde hiç kimse arabasını kötülemiyor. Fotoğraf çekim teknikleriyle araçların kusurları gizleniyor ve alıcı kişi aracın yanına gelene kadar bir şey göremiyor.

Ancak araba pazarları öyle değil. Her ne kadar yorucu olsa da, istediğiniz aracı canlı olarak görme imkanınız var. Boyasını, motorunu ve döşemelerini canlı olarak görebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinde araba fiyatları piyasasına göre biraz daha fazla oluyor. Örneğin bugün Ankara Ovacık Araba pazarında bulduğum bir arabayı internette de buldum. İnternet fiyatı 35 bin lirayken satıcı araba pazarında 33 bin lira dedi. Bunun sebebi internet üzerinde satılan arabalarda pazarlık payının yüksek olması.

İkinci el bir araba alacaksınız mutlaka araba pazarına giderek aracın piyasası hakkında bilgi edinin. Çünkü gerçek fiyatlar oto pazarlarında oluşuyor. İstediğiniz aracı canlı olarak görüp alma imkanına sahipsiniz. Araçların kusurları araba pazarında daha az gizlenebiliyor. Ancak internet, araba pazarı veya galeri aracı nereden alırsanız alın, mutlaka profesyonel bir ekspertize aracı göstermeden almayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir