Galeriden Araba Alınır Mı?

galeriden araba

Galeriden Araba Alınır Mı?

İnsanlarımızda genel galericiler için yalan söyleyen, insanları kandıran tipler ön yargısı oluşmuştur. Peki galeride hiç güzel araba olmaz mı ? Galerilerde bulunan arabalar hep mi kötüdür.
Bundan 7 yıl kadar önce kendime ilk arabamı alacaktım. Fiat Grande Puntolar hoşuma gidiyor ve internette araştırıyordum. Ankara’da sahibinden gördüğüm bir arabayı aradım. Neyse telefonda konuştuk fiyatta anlaştık. Ben arabayı gösterip almak için Niğde’den Ankara’ya geldim. Adamın verdiği adrese geldiğimde galeri dükkanıyla karşılaştım. Zaten ilk tepkimde bana sahibinden demiştiniz dedim. Galerici ağzıyla bana sahibinden, sadece dükkanın önünde duruyor dedi. Neyse arabayı bir kaç incelemeden sonra hoşuma gitti. Bir ekspertize gidelim arabayı gösteriyim dedim. Yanıma bir tane eleman verdi gittik. Arabayı gösterdikten sonra 4 parça değişen, komple boya olduğunu öğrendim. Ayrıca şuan hatırlamıyorum ama motoru da olması gerekenden yüzde 40 felan daha az beygir gücü vermişti. Adamla baya bir tartışmanın sonucunda ekspertiz paramı zor kurtardım.

Şimdi bunu neden anlattın diyeceksiniz. Galericiler araba satarak hayatını kazanan insanlardır. Ellerindeki arabayı bir şekilde satmak zorundalar.

Galeride satılan arabalar

  • Piyasası olmayan arabalar
  • Ağır hasarlı arabalar
  • Acil para ihtiyacı için hemen galeride bozdurulan arabalar.
Bana denk gelen 2. maddedeki arabaydı. Muhtemelen sahibi aracı 2-3 eksiğine galeriye vermiş. Galerici de elbet göstermeden alacak birisi çıkar mantığıyla arabayı piyasasından bin lira eksik yazmış ve satışa koymuş.
Galerilerde çok temiz arabalarda bulunabilir. Mesela benim komşum, daha 67 bin kilometredeki 2006 focus aracını galeriye geçtiğimiz yaz 35 bin liraya verdi. Arabanın boyası, değişeni vs hiç bir şeyi yok. Adam plazaya gidiyor sıfır araba alıyor, uğraşmamak adına da aynı gün gidip arabasını galericiye satıyor.
Galeriden araba alırken bir değil iki veya daha fazla yere göstermekte fayda var.
Not: Bu yazım işini helaliyle yapanlara değildir. Kimse üstüne alınmasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir