Dacia Solenza Nasıl Bir Araba, Alınır Mı?

daci solenza

Dacia Solenza Nasıl Bir Araba, Alınır Mı?

Dacia’nın 2004 ve 2005 yıllarında Türkiye’de satışa çıkardığı bu otomobil hakkında konuşalım birazda. 
İnternette okuyorum, solenza alınmaz, şöyle kötü böyle kötü diye. Alınmaz da neden alınmaz kardeşim bu modele bu fiyatta başka hangi araba varda alınmaz.
Bir araba düşünün, yedek parçası bol ve ucuz olacak, kliması, hava yastığı ve hidrolik direksiyonu olacak. Ve en önemlisi 2004 model olacak. Kusura bakmayın da beyler bundan iyisi şamda kayısı derler adama.
Dacia Solenza’nın içerisinde 1.4 75 beygirlik renault clio motoru var. Yani alırsanız motor parçası yönünden sıkıntınız olmayacak. Şase olarak Türkiye’de bir zamanların en iyi arabası olan megane 1 şasesi kullanılmış. Bu araba üretilirken Peugeot 309 platformu baz alınarak üretilmiştir.
1 sene kadar benimde kullanmışlığım var. Öyle kullanmayıp atıp tutanlara bakmayın siz. Eğer amacınız a noktasından b noktasına sorunsuzca gitmekse Dacia Solenza tam biçilmiş kaftan. Motoru LPG ile tam uyumlu olduğundan ne motor arıza ışığı yakıyor, ne de lpg uyumu nedeniyle farklı arızalar açıyor.
Tamam arabanın yol tutuşu o kadar güzel değil, 100 kilometre hızın içerisine çıkınca arabanın içerisine seste alıyor. Ama fiyatı ortada işte. LPG’de ne zaman yakıt aldığınızı unutuyorsunuz resmen. 30 litre gaz alırdı deposu, yaptığı yol 300 kilometreyi geçerdi. Neyse birazda bilimsel konuşalım

Artı yönleri

  • Ucuz ve bol yedek parça
  • Sorunsuz bir motor
  • Az yakıt
  • Fiyatına göre uygun donanım

Kronik sorunları

  • Arabanın su giderlerini temizlemezseniz içeriye su alıyor
  • Aks kafalarından dönüşlerde ses geliyor.
Başkada öyle bilinen bir kronik sorunu yoktur. Rapsodie paketleri en full olanlarıdır. Kâr etmeye çalışmadığınız sürece ikinci eli vardır. Ancak ben alıyım 2-3 üstüne koyup satıyım derseniz satamazsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir