Citroen Xsara Nasıl Bir Araba, Alınır Mı?

citroen

Citroen Xsara Nasıl Bir Araba, Alınır Mı?

Ülkemizde değeri bilinmeyen araçların en tepesinde olanlarından belkide Xsara. uygun fiyatıyla ve yeterli donanımıyla fiyatına göre alınabilecek en iyi otomobillerden bir tanesi.
Xsara ülkemizde 1997 ve 2005 yılının başlarına kadar satışa sunulmuştur. Daha sonraları ise Xsara Picasso olarak bir süre daha satılmış, 2007 yılında tamamen satıştan çekilmiştir.
2000 yılının başlarında bizde de olan bu arabaya aklaşık 100 bin kilometre bindikten sonra satmıştık. Bizde 2000 model olmasına rağmen 6 hava yastığı, abs, klima dört cam otomatiği gibi donanımları vardı.
3 farklı makyajlı kasa ile üretilen bu araçların ülkemizde en çok 1.4 HDI ve 1.6 benzinli motorlu olanları tercih edilmiştir.
1.4 HDI dizel motorlu olanları 68 beygir ve 160 Nm tork güç üretmektedir. 1150 kilogram olan bu aracın 1.4 motorlu olanları motorun küçük gelmesi sebebiyle biraz fazla yakmaktadır.
1.6 benzinli olan modelleri ise 110 beygir  ve 147 Nm tork gücündedir. Aracın bana göre öne çıkan özelliklerini saymak gerekirse

Citroen Xsara iyi özellikleri

  • Yol tutuşu çok güzeldir.
  • Konfor olarak kendi fiyatına göre çok iyidir. İç kabin oldukça sessizdir
  • Yedek parça sıkıntısı yoktur ve ucuzdur
  • Çok güçlü bir kliması ve fanı vardır.
  • Kolay kolay arıza çıkarmaz
  • LPG uyumu vardır.
Biz bu arabayı 2006 yılında satarken sıfır almak istemiştik. Kendi C segmenti araçlar arasında sıfır olmasına rağmen bize Xsara‘nın sunduğu rahatlık ve donanımı veren otomobil bile çok az bulunuyordu.
Araba kışın eksi 20 derecede bile tek marşta çalışıyordu. Yol tutuşu harika olduğu için sert virajlarda insana güven veriyordu.
Bagajı ise sedan araçlardan eksik kalacak yönde değil. Araba zaten tam bir hb değil. Biraz hb birazda sedan bir araba. Yüksek hızlara kolaylıkla çıkabiliyor. Motor sesini içeriye fazla almıyor.
Ne diyelim hak ettiği değeri göremeyen arabalardan bir tanesi Xsara.

 

2 thoughts on “Citroen Xsara Nasıl Bir Araba, Alınır Mı?

  1. Giderler 307'ye 40 bin lira verirler bu arabayı 25 bin liraya almazlar. Halbuki aynısı. Fiyat performans olarak en iyi araba bence

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir