Arabayı Direk LPG’de Nasıl Çalıştırırırım ?

arabayi ilk lpgde calistir

Arabayı Direk LPG’de Nasıl Çalıştırırırım ?

Sıralı sistem LPG’i araçlar ilk olarak benzinde çalışır, motor 25 derece gibi bir sıcaklığa geldikten sonra ise lpg’ye otomatik geçer. 

Benzin pompası yanması sonucunda araba ilk çalışmasını benzinde yapamadığından dolayı, marşa basmanıza rağmen araç çalışmayacaktır. Ancak bu çalışmayan aracı çalıştırmanın ve sanayiye götürmenin bir yolu olmalı değil  mi ? Aracı sanayiye götürmenin ise iki yolu var, bunlardan birincisi çekici yardımıyla götürmek, ikincisi ise bir şekilde aracı çalıştırmak.
Aracı çalıştırmak deyince aklınıza ilk olarak vurdurmak geliyor değil mi ? Asla ve asla enjeksiyonlu bir arabayı vurdurarak çalıştırmayın. Bu durumda aracınızda binlerce lirayı bulan hasarlara sebebiyet vermeniz büyük ihtimal dahilinde.
Arabayı direk LPG’de çalıştırmanın yolu: Aracınız marşa basmanıza rağmen çalışmıyorsa ilk elinizi lpg düğmesine basılı tutarak çalıştırabilirsiniz. Bunun kısa vadede bir sıkıntısı oktur. Ancak çok uzun süre bu şekilde çalıştırmaya devam ederseniz aracınız siboplarını eritecektir. Benim size tavsiyem hemen benzin pompasını tamir ettirmeniz. Benzin Pompası genel araçların arka koltuklarının altında bulunur. Arka koltuk kaldırılınca karşınıza rahatlıkla çıkacaktır.
Benzin pompasının yanmasının sebepleri arasında en çok ya çok az benzin bulunması ya da deponun çok fazla doldurulmasıdır. LPG’li araçlarda benzin yarım depo civarında olmalıdır. Ne çok fazla ne de çok az olmamalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir