2018 Subaru İmpreza Nasıl Bir Araba Alınır Mı?

subaru

2018 Subaru İmpreza Nasıl Bir Araba Alınır Mı?

Bundan yirmi yıl önce, Subaru İmpreza Dünya ralli Şampiyoınasında tüm rakiplerini geride bırakarak zirveye taşındı. Bir çok kişi için impreza otomotiv mühendisliğinde sertliği ifade eden poster otomobildi. Ancak 2008 yılından itibaren impreza karakter değiştirerek aile otomobili de olabileceği yolunda ilerledi. 

Subaru geçtiğimiz günlerde 2018 imprezayı tanıttı. impreza deyince akla gelen 4 çekerden turbo beslemeli motorun kullanıldığı araç sürücülerin biraz daha hıza yönelmesi için 5 milimetre alçaltıldı. Ayrıca iç kabini de sürüş ferahlığı için genişletildi.

2018 yılında satışa çıkacak otomobilde 4 çeker iki motor seçeneği yer alacak. Bunlar 1.6 Lineartronic CVT şamzuman ve 2.0 Lineartronic CVT şamzuman olacak. Şuan için sadece 1.6 motorun Avrupa satış rakamı 24 bin euro olacağı açıklandı. 2.0 motor için ise herhangi bir fiyat belirlemesine henüz gidilmedi.

Bizim görüşümüz

Subaru yüksek performans araçları üretirken bir anda aile otomobillerine doğru geçiş yaptı. Hal böyle olunca da birisi impreza alacağıma diğer markalarada bakabilirim demeye başladı. Ayrıca lüks ve sürüş dinamikleri iyileşirken zayıf aktarma organı rakiplerine göre dez avantaj sağlıyor. Ayrıca fiyat olarakta yüksek olan subarunun sert rekabetin yaşandığı bu pazarda daha fazla yer alabilmesi için fiyat politikasında biraz esnek olmaya ihtiyacı var.

Yeni imprezada led gündüz farkları, otomatik yağmur ve far sensöürü, 17 inç jantlar, ısıtmalı ön koltuk, çift bölgeli klima, Apple Carplay ve Android Auto bağlantılı sekiz inç dokunmatik ekran standart olarak yer alacak.

Ayrıca yeni imprezada güvenlik biraz daha ön planda tutulmuş. şerit takip sistemi, algılayıcılı kameralar yer alacak. Ancak imprezayı diğer rakiplerinden ayıracak en önemli özellik dört tarafta aktif olarak çalışacak otomatik fren veya manevra kabiliyeti olacak. Şöyle ki bir yayanın aniden yola atlayıp yandan otomobile çarpmasını engellemek amacıyla araç sağa veya sola manevra yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir