Alt – Orta Sınıfın Otomobilleri Kullanım Amaçları

otomobil segment

Alt – Orta Sınıfın Otomobilleri Kullanım Amaçları

Herkes iyi bir otomobil sahibi olmayı ister ancak ekonomik imkanlar el vermediğinden dolayı imkanının yettiği en iyi otomobile sahip olmak ister kimileri. Türkiye’de hani otomobil markası hangi kesim kullanıyor.

Renault 12: Nam-ı değer Reno, köylerde ve engebeli yerlerde oturanlar tercih eder genelde. Altının yere yüksekliği ve sorunsuz olmasından dolayı tercih edilir. Zaten sorun çıkartacak bir tarafı da yoktur bu otomobillerin. Üretimi 2000 yılında son bulmasına rağmen ülkemizde eşeklerin yerini halen doldurmaktadır. Onları heran bir tarla yolundan çıkarken görebilirsiniz.

 

Tofaş Şahin Doğan: Eline 10 bin lira kadar geçen şehirde yaşayan gencimiz almıştır bu arabayı. Modifiye görmemiş hiç bir yeri yoktur. Gencimiz içine oturduğunda kendini m3’te zanneder arkadan çekişli olması en büyük alınabiliritesi olmasını sağlar.Tofaş Kartal: genelde arka camında şöyle yazar ” Her türlü boya badana işleri itina ile yapılır. baca temizlenir” bu işi yapan arkadaşlar anlaşmış gibi kartal’a binmektedir. 

Renault 9 Broadway: Orta yaşlı memur abimiz kirada oturmaktadır ve tek maaşla ev geçindirmektedir. Ancak araba isteğine de fazla gem vuramaz. İşte bu abimizin otomobil isteğini Broadway karşılar.Renault Clio: Tek maaşla geçinen ancak evi kendisinin olanlar biner genelde. Bindiği zaman e250 mercedesle gidiyormuşçasına basar, O direksiyondaki airbag yazısının onu her şeyden koruyacağını düşünür. Dacia Duster: Motoru, şanzumanı her şeyi bir otomobil olmasına rağmen sırf jipe benzediği için almaktadır sahipleri. Mantık basittir, jip olsun hemde ucuz olsun. Almadan önce evde karı koca arasında muhakkak şu konuşma geçer, ” Ayşe bak görecen herkes Ahmet cipe biniyor diyecekler!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir