Trafik Kazası Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

trafik kazasi sonrasi

Trafik Kazası Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

Bugün oto hocası blogu için 2002 senesinde başımdan geçen bir trafik kazasını ve sonrasında yaşadığım psikolojik sorunları yazacağım. Umarım çok fazla kişi okur ve gereksiz hız yapmanın ne kadar kötü bir şey olduğunu algılar.

Allah kimsenin başına trafik kazası vermesin diyerek başlıyorum anlatmaya. Yıl 2002 ve daha 25 yaşındayım. Nişanlanalı 1 ay olmuş, o zamanlar Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde yaşıyorum. Nişanlım ise Nevşehir merkezde oturuyor. Babamda patatesi satmış, ve 98 model doğan slx almış. O zamanlarda bu araba dönüp bir daha bakılan arabalardan.

Neyse ben babamdan arabayı aldım, nişanlımın yanına gitmek için yola koyuldum.Teybide açtım birazda sesi yükselttim. Motorun sesi içeriye gelmiyor ve bende hızımı 120 ye kadar çıkarıyorum. O zamanlar yollar tek şeritli ve 120 km hız çok fazla  olarak görülüyor.

İlçeden ayrılalı henüz bir kaç kilometre olmuştu ki tam yokuş aşağıya ineceğim sırada, yolun kenarında ki köpek arabama doğru koştu. Bende yaşımın verdiği cahillik ve tecrübesizlikle direksiyonu orta çizgiyi ortalayacak kadar kırıyorum ve kızaklamasa bile sert bir fren yapıyorum. Köpeğe çarpmıyorum ama arkamdan gelen ford 2520 kamyon bana çarpıyor. Kamyon şoförü de hamile karısını hastaneye yetiştirmek için Allah ne verdiyse basmış.

Kaza anına dair tek hatırladığım şey aracın camından uçup asfalta kendimi çarptığım an ve öldüm mü diye kendi kendime sormam. İnanın kaza anından hiç acı hissetmiyorsunuz bu yönden iyi denilebilir.

Daha sonra gözümü açtığımda sol kol, 2 bacağımın alçıda olduğunu görüyorum. Karnımda da bir ağrı var hafif kafamı kaldırıyorum bakıyorum ki karnım ortadan ikiye kesik. İç kanama geçirmişim ve benim bunlardan hiç haberim yok. Ayrıca Kayseri’ye hastaneye sevk etmişler.

Tam 10 gün hastanede yattım. Ailem perişan oldu hastalıklarıma gelmiyorum bile. Ancak yarısı alınmış ciğerim bile düşünmezken psikolojik sorunlar beni daha fazla yıprattı.

Dolmuşa otobüse binemiyorsunuz. Sürekli kabuslar görüyorum. En az 2  yıl psikolojik sıkıntılar yaşadım.

Siz siz olun hız yapmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir