Bayandan Araba Temiz Mi Olur ?

bayandan araba

Bayandan Araba Temiz Mi Olur ?

2. el alacakken bazı ilanlarda bayandan satılık diye başlık atarlar. Acaba bayandan olunca ne oluyor diye düşünmeyenimizde yoktur herhalde. Peki ya bayanda otomobil daha  mı temiz olur ?

İngilitere’de yapılan bir araştırma sonucunda kadınların, erkeklere göre 10 kat daha yavaş karar alabildikleri ortaya çıkmış. Şimdi siz ne alaka diyeceksiniz. Araştırma otomobil kullanan denekler üzerinde yapılmış, deney sırasında aracıyla ilerleyen kişilerin önüne bilmedikleri anda engeller çıkarılmış, erkekler engellere çarpmamak için direksiyonu hemen kırarken, kadınlar ne yapacağını erkeklerden 10 kat daha az zaman sonra karar vererek yapmış. Bunun sonucunda 20 kadın denekten 17’si önüne çıkan engele çarparken, erkeklerde ise 20 taneden 2 tanesi çarpmış.

Ben şahsi olarak bayandan araç almam. Bunun sebebi ise bu yaşıma kadar kaç defa bir bayanın arabasına bindiysem sürekli korkmam.

Aynı yol şartlarında manüel araç kullanan bayanlar 50 -60 bin kilometrede aracın baskı balatasını bitirirken, aynı araçları kullanan erkekler 90 -100 bin kilometrede bitiyor. Bunun sebebi ise bayanların araç düzenine pek dikkat etmeyip, gitsin yeter demesi.


Ayrıca bayan sürücülerin araçlarında boya daha fazla oluyor. Park ederken veya dar alanlardan geçerken araçları sağa sola sürtüyorlar.
Bayandan olan otomobillerin artısıda yok değildir. Bayanların büyük bir çoğunluğu araba sürerken sigara içmezler. Yani alacağınız araba büyük ihtimal içinde sigara içilmemiş olacak. Ayrıca bayanlar araç içi temizliğine erkeklerden daha çok dikkat ederler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir