11. Nesil Honda Accord Tanıtıldı

11. nesil Honda Accord görücüye çıktı. Bir modeli tam olarak 11 nesildir hayatta tutmak oldukça zor bir iş olsa gerek. Bugüne dek birçok markanın modellerini yeni nesillere taşırken aradıklarını bulamadıklarına tanık olduk. Fakat tüm bunlara karşın Honda, Accord modelini tam 11. nesline taşımayı başardı. Üreticiler, tutulan modelleri yeni nesle taşırken pek fazla değişim yapmayı tercih etmiyorlar. Öyleki ki Honda da bu yoldan gitmiş şeklinde gözüküyor. İsterseniz sözü fazla uzatmadan sizler için derlediğimiz tüm detaylara geçelim. Hadi başlamış olalım.
11. Nesil Honda Accord Yeni Motor Alternatifleriyle Geliyor
11. nesil Honda Accord modelinin incelemesine ilk olarak motoruyla adım atmak istiyoruz. Modelde değişik ve yeni motor seçenekleri mevcut olacak. Bundan bu şekilde Accord familyası, opsiyonel olarak sunulan 2.0 litrelik benzinli motora haiz olmayacak. Ek olarak Accord Hybrid modelinin gücü de 204 PS’ye kadar düşürülmüş durumda. Fakat model hala aynı nesil hibrit sistemini kullanıyor. Buna ek olarak ise modelin tork çıkışı 335 Nm’ye yükseltilmiş durumda. Şirket, bu küçük değişimler yardımıyla 11. nesil Honda Accord’un sürüş keyfinin artacağını düşünüyor. Ek olarak devletimizde popüler olan 1.5 litrelik VTEC motor, piyasada kalmaya devam edecek. CVT şanzıman ile eşli olan bu motor, tüm enerjisini ön tekerleklere yollayacak. Ek olarak yeni nesil ile birlikte gelecek olan yeni bir süspansiyon sistemi de mevcut. Bu durum da üreticinin, sürüş keyfinin artacağı mevzusunda olan düşüncesini destek sunar özellikte.

1 of 4

Yeni Modelin Tasarımda Yoğun Bir Civic Tesiri Hakim Durumda
Modelin tasarım detaylarını incelemeye geçtiğimizde ise yoğun bir değişim bulunduğunu fark edebiliyoruz. Ek olarak 11. nesil Honda Accord, kardeşi olan Civic modelinin tasarımından oldukça etkilenmiş diyebiliriz. İlk bakışta göze çarpan ince far ekibi ve ızgarayı gözünüz bir yerlerden ısırıyor olabilir. Evet, modelde tam bir Civic rüzgarı hakim. Buna ek olarak ise yeni nesil Accord, eski nesle nazaran tam 71 mm daha uzun. Bu küçük bir detay olarak gözükse de otomobillerde oldukça fark edilebilir bir değişim.
Şimdi ise 11. nesil Honda Accord modelinin kabin içine geçelim. Civic rüzgarı modelin kabin içinde de devam ediyor durumda. Hatta ilk bakışta ön konsolun tamamen Civic modelinden alındığını söylemek yanlış olmaz. Modelin dolu paketlerinde bu ekranın büyüklüğü 12.3 inçe kadar ulaşabiliyor. Fakat standart tüm Accord modelleri 10.2 inçlik dijital gösterge paneline haiz olacak. Öteki taraftan ise 11. nesil Honda Accord, piyasaya çıkmış olduğu günden bugüne ilk kere  diz ve arka yolcu hava yastığını standart olarak sunacak. Ek olarak model, yeni güncellemeler ile de devamlı gelişimine devam edecek.
Peki siz 11. nesil Honda Accord hakkında ne düşünüyorsunuz?
Satılık Tüm Honda Accord Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın