Hangi Otomobil Alınır?

Hangi Otomobil Alınır?

Bu soruyu sorana şu soruyu sormak icap ediyor ne gibi ihtiyaçlarınız var hangi amaçla araba almak istiyorsunuz? bu soruların cevapları size doğru otomobili seçme şansı verecektir. Hangi Araba Alınır? sorusunun cevabını ana hatlarıyla biz vermeye çalışalım

Yakıt tasarrufu sizin için önemliyse!!!

O zaman Dizel motorlu arabaları veya motor hacmi küçük modelleri tercih etmelisiniz ayrıca arabayı almdan önce iyi bir araştırma yapmanızda yarar var bunun için şurayı en az yakan arabalar ziyaret edebilirsiniz.

Performans Sizin için önemliyse!!!

Performansı belirleyen kriterlere bakmalısınız performans için motor büyüklüğü eskisi kadar önemli değil 1,3 motorla 5 yıl öncenin 2.0 motorundan daha iyi verim alınabiliyor. o bakımdan siz motor ne kadar güç üretiyor (hp ya da ps ya Kw ya da beygir gücü) ona bakmalısınız 70 hp bir araba için performanslı diyemezsiniz. performansı yüksek bir araç 125hp’den aşağı olmamalı Tork değeri bir başka etkendir. Tork değeriniz yüksekse arabnızın gücü de yüksek olur. başka bir nokta maksimum hız ve 0-100 km hızlanma seviyesi maksimum hızı 165 km olan bir araç size keyif vermez. maksimum hızı 230 km torku 280nm olan bir araç için performanslı bir araç diyebiliriz. ancak unutmayın performans arttıkça yakıt tüketimi de artar

Acemiyseniz!!!

Acemiyseniz ya da ilk arabanız ise almanız gereken arabalar ikinci el olmalı ve küçük arabalar tercih etmelisiniz. ilk arabanıza çok para harcamayın çünkü arabanızı çizme, garaj girişine çarpma vb. şeyler yapabilirsiniz. bu nedenle uygun fiyatlı küçük arabalar bakmalısınız!

Otomatik mi Manuel Vites mi

İstanbul trafiğindeyseniz ve trafiğe çok çıkıyorsanız o zaman size tavsiyemiz otomatik vites olacaktır.

Dizel mi Benzinli mi ?

Dizel mi benzin li mi sorusu hep kafaları karıştırmıştır bu konuda daha önce yazdığımız bir yazıyı okumanızı tavsiye ederiz Dizel mi benzinli mi

Hangi Marka?

Otomobil markalarında kalite sıralaması yaparsak (lüks segment hariç) Alman arabaları, Japon arabaları ilk sıraları paylaşır. ardından Opel Ford Renault,Fiat ve Hyundai gelir. Mazda, Alfa Romeo gibi adını saymadığımız bir çok model var onlar üstüne alınmasın genel geçer modeller üzerinden gidiyoruz. yoksa diğer markaların da muhteşem modelleri var!

Hangi Kasa?

Eğer ikinci eli iyi prim yapma şansı olan bir araba almak istiyorsanız sedan araç tercih etmelisiniz çünkü alıcısı çoktur. Ancak gençseniz ya da genç hissediyorsanız Hatcback coupe kasaları da denemelisiniz.

Sonuç olarak hangi Otomobili almalıyım?

kendinizi yukarıdaki kıstaslara göre değerlendirdikten sonra Fiyat/Performans oranı en iyi arabayı almalısınız. Geniş aileniz varsa sedan bir araba orta performanslı ve aza yakın yakıt tüketimi olan avrupa bir arabayı kampanyalı alabilirseniz en doğru kararı vermiş olursunuz. doğru seçimi yapmanız umuduyla…          .

Bu yazı Genel, Otomobil Haberleri kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir